Breaking

প্ৰথম বিয়া ভাঙিল, দ্বিতীয় স্বামীৰ সৈতে বিবাহ বিচ্ছেদ হ’ল; মাক-দেউতাক নোহোৱা ছোৱালীজনীয়ে জীৱনত বহুত কষ্টৰ সন্মুখীন হ’ল…

0 41

টিভিৰ নাটক ৰাণী হিচাপে বিখ্যাত এইগৰাকী অভিনেত্ৰীৰ মুখত সদায় হাঁহি দেখে যদিও তেওঁৰ বাস্তৱ জীৱনটো অতি বেদনাদায়ক। পিতৃ-মাতৃবিহীন এই কন্যাৰ কাহিনীয়ে আপোনাক কান্দিবলৈ বাধ্য কৰাব। মনোৰঞ্জন জগতৰ বহু তাৰকাই বাস্তৱ জীৱনত যথেষ্ট কষ্ট ভোগ কৰিছে। আজি আমি আপোনালোকক ক’ম এনে এগৰাকী অভিনেত্ৰীৰ কাহিনী যিয়ে নিজাববীয়াকৈ উদ্যোগটোত নিজৰ নাম উজলাইছিল। অৱশ্যে তেওঁৰ যাত্ৰা সংগ্ৰামেৰে ভৰা আছিল। একে সময়তে এইগৰাকী অভিনেত্ৰীৰ ব্যক্তিগত জীৱনতো কাঁইটেৰে ভৰি পৰিছে।

এইগৰাকী অভিনেত্ৰী আন কোনো নহয়, তেওঁ হৈছে ৰাখী সাৱন্ত। ৰাখীৰ প্ৰকৃত নাম নীৰু ভেদা যদিও বলীউডত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত ৰাখীৰ নাম সলনি কৰি ৰাখী সাৱন্ত কৰিছিল। ৰাখীয়ে জীৱনত বহুত সংগ্ৰাম কৰিছে। তেওঁৰ শৈশৱ অতি দৰিদ্ৰতাৰে পাৰ কৰিছিল।

২০০৭ চনত ৰাখীয়ে এখন আলোচনীত সাক্ষাৎকাৰ দিছিল য’ত তেওঁ অতি দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ বুলি প্ৰকাশ কৰিছিল। ১০-১১ বছৰ বয়সত ৫০ টকাত টিনা আম্বানীৰ বিয়াত ওৱেটাৰ হিচাপেও কাম কৰিছিল। ৰাখীৰ পৰিয়ালটো চাউলত বাস কৰিছিল আৰু দিনটোত দুবাৰকৈও আহাৰ পোৱাটো কঠিন আছিল তেওঁলোকৰ। ৰাখীয়ে নিজেই এক শ্ব’ত প্ৰকাশ কৰিছিল যে বহু সময়ত তেওঁ আনে দিয়া খাদ্যৰেই জীৱন নিৰ্বাহ কৰিছিল। ৰাখীয়ে কৈছিল বহুবাৰ যেতিয়া তেওঁৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াই খাদ্য পেলাই দিছিল তেতিয়া তেওঁ সেইখিনি তুলি লৈ ঘৰলৈ আনি খাইছিল। ৰাখীৰ কেৰিয়াৰৰ কথা কওঁতে ১৯৯৭ চনৰ ‘অগ্নিচক্ৰ’ ছবিত অভিষেক ঘটায়। কিন্তু স্বীকৃতি নাপালে আৰু ছবিত সৰু সৰু চৰিত্ৰ বা আইটেম গীত কৰি থাকিল। তাৰ পিছত ৰাখীয়ে মিউজিক ভিডিঅ’ পাৰ্দেশিয়া কৰিছিল আৰু ৰাতিটোৰ ভিতৰতে ৰাখী জনপ্ৰিয় হৈ পৰিছিল। আনহাতে ছলমান খানৰ বিতৰ্কিত শ্ব’ ‘বিগ বছ’ৰ পৰাও ৰাখীয়ে যথেষ্ট জনপ্ৰিয়তা লাভ কৰে। এই শ্ব’টোৰ পৰা ইমানেই খ্যাতি লাভ কৰিছিল যে বিগ বছৰ বহু ছিজনত অভিনয় কৰিছিল। ৰাখী সাৱন্তে পেছাদাৰী জীৱনত সফল হৈ উদ্যোগটোত নিজৰ নাম উজলাইছিল যদিও ব্যক্তিগত জীৱন অতি বেদনাদায়ক আছিল। ৰাখীয়ে ব্যৱসায়ী ৰিতেশৰ সৈতে বিবাহপাশত আবদ্ধ হোৱা বুলি দাবী কৰিছিল। দুয়োকে বিগ বছতো দেখা গৈছিল। অৱশ্যে কেইমাহমানৰ পিছত ৰাখী আৰু ৰিতেশৰ বিবাহ বিচ্ছেদ হয়। এই সময়তে ৰাখী সাৱন্তৰ মাতৃৰ মৃত্যু হয়। কিছুদিনৰ পাছত ৰাখী আৰু আদিলৰ সম্পৰ্কত বিসংগতি আৰম্ভ হ’ল। পিছত ৰাখীয়ে আদিলৰ বিৰুদ্ধে আক্ৰমণৰ পৰা আৰম্ভ কৰি বহু গুৰুতৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে। ইয়াৰ কাৰণে আদিলও জেললৈ যাবলগীয়া হ’ল।
ৰাখী আৰু আদিলৰ সম্পৰ্কও ঠিক নহ’ল আৰু ৰাখীয়ে এতিয়া আকৌ এবাৰ অকলশৰীয়াকৈ থাকিবলৈ লৈছে। ইফালে আদিলে শেহতীয়াকৈ জয়পুৰত বিগ বছ ১২ৰ খ্যাতিসম্পন্ন ছমী খানৰ সৈতে বিবাহপাশত আবদ্ধ হৈছে।

Leave A Reply