Breaking

ভাৰত চৰকাৰে ৰতন‌ টাটাক পি এম কেয়াৰ্ছ ফাণ্ডৰ ট্ৰাষ্টী হিচাপে নিযুক্তি প্ৰদান কৰিছে…

0 67

প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কাৰ্যালয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী কেয়াৰ্ছ ফাণ্ডত এক অত্যাৱশ্যকীয় উপাদান হিচাপে যোগদান কৰাৰ বাবে ট্ৰাষ্টীসকলক আন্তৰিক ধন্যবাদ জনাই। পিএম কেৰিছ ফাণ্ডৰ আন ট্ৰাষ্টীসকল হৈছে কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ আৰু কেন্দ্ৰীয় বিত্ত মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমণ।

উদ্যোগপতি ৰতন টাটাক পিএম কেয়েৰ্ছ ফাণ্ডৰ অন্যতম ট্ৰাষ্টী হিচাপে নামাকৰণ কৰা হৈছে। উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ প্ৰাক্তন ন্যায়াধীশ কে টি থমাছ আৰু প্ৰাক্তন উপাধ্যক্ষ কৰিয়া মুণ্ডাৰ সৈতে, টাটা চন্সৰ অধ্যক্ষ এমিৰিটাছক ন্যাসলৈ মনোনীত কৰা হৈছিল।

.

প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কাৰ্যালয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী কেয়াৰ্ছ ফাণ্ডত এক অত্যাৱশ্যকীয় উপাদান হিচাপে যোগদান কৰাৰ বাবে ট্ৰাষ্টীসকলক আন্তৰিকধন্যবাদ জনাইছিল। পিএম কেৰিছ ফাণ্ডৰ আন ট্ৰাষ্টীসকল হৈছে কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ আৰু কেন্দ্ৰীয় বিত্ত মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমণ।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে পিএম কেয়াৰ্ছ ফাণ্ডৰ ট্ৰাষ্টী পৰিষদৰ এখন বৈঠকত সভাপতিত্ব কৰাৰ এদিন পিছতে এই বিবৃতি প্ৰদান কৰা হয়, যেতিয়া পিএম কেয়াৰ্ছ ফাণ্ডৰ সমৰ্থনত সম্পন্ন কৰা বিভিন্ন প্ৰকল্পৰ ওপৰত এক প্ৰেজেণ্টেচন উপস্থাপন কৰা হয়। সভাত, ৰতন টাটাও উপস্থিত আছিল।

ট্ৰাষ্টে পিএম কেয়াৰ্ছ ফাণ্ডৰ পৰামৰ্শদাতা ব’ৰ্ডত নিযুক্তিৰ বাবে নিম্নলিখিত বিশিষ্ট ব্যক্তিসকলক প্ৰস্তাৱ দিয়াৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল । টিচ ফৰ ইণ্ডিয়াৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু ইণ্ডিকৰ্পছ আৰু পিৰামল ফাউণ্ডেচনৰ প্ৰাক্তন মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া আনন্দ শ্বাহ; ইনফোচিছ ফাউণ্ডেচনৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ সুধা মূৰ্তি; আৰু ৰাজীৱ মেহৰিশী, ভাৰতৰ প্ৰাক্তন নিয়ন্ত্ৰক আৰু অডিটৰ জেনেৰেল।

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ মতে, নতুন ট্ৰাষ্টী আৰু উপদেষ্টাযোগে প্ৰধানমন্ত্ৰী কেয়াৰ্ছ ফাণ্ডৰ কাৰ্যকলাপক এক বহল দৃষ্টিভংগী প্ৰদান কৰিব।

Leave A Reply