Breaking

২০০ কোটিৰ সম্পত্তি দান কৰি সন্যাসী হ’বলৈ সাজু গুজৰাটী দম্পতী…

0 26

২০০ কোটিৰ সম্পত্তি ত্য়াগ কৰি সন্যাসী হ’বলৈ সাজু গুজৰাটী দম্পতী। খালি ভৰিৰে দেশজুৰি পদ যাত্ৰা কৰিব এই দম্পতীয়ে।

গুজৰাটৰ এহাল ধনী জৈন দম্পতীয়ে প্ৰায় ২০০ কোটি টকা দান কৰি সন্ন্যাসী হোৱাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে আৰু দেশজুৰি পদ যাত্ৰা আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। ফেব্ৰুৱাৰী মাহত অনুষ্ঠিত হোৱা এক অনুষ্ঠানৰ সময়ত ভৱেশ ভাণ্ডাৰী আৰু তেওঁৰ পত্নীয়ে নিজৰ সকলো সম্পদ দান কৰিছিল আৰু চলিত মাহৰ শেষৰ ফালে অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া এক অনুষ্ঠানত আনুষ্ঠানিকভাৱে ত্যাগ জীৱনৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিব। ২২ এপ্ৰিলত এই প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়াৰ পিছত দম্পতীহালে সকলো পাৰিবাৰিক সম্পৰ্ক বিচ্ছিন্ন কৰিব লাগিব আৰু কোনো ধৰণৰ ‘বস্তুবাদী বস্তু’ ৰাখিবলৈ দিয়া নহ’ব। তাৰ পিছত তেওঁলোকে খালী ভৰিৰে ভাৰতবৰ্ষত খোজ কাঢ়িব আৰু কেৱল দান-বৰঙণিৰে জীয়াই থাকিব।


তেওঁলোকৰ হাতত মাত্ৰ দুটা বগা কাপোৰ বেগ, দানৰ বাবে এটা বাটি আৰু এটা “ৰাজোহৰন” থাকিব, যিটো বগা ঝাড়ু জৈন সন্ন্যাসীসকলে বহাৰ আগতে পোক-পৰুৱাক কোনো অঞ্চলৰ পৰা আঁতৰাই নিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰে – যিটো তেওঁলোকে অনুসৰণ কৰা অহিংসাৰ পথৰ চিন। অপৰিসীম ধন-সম্পত্তিৰ বাবে পৰিচিত ভাণ্ডাৰী পৰিয়ালৰ এই সিদ্ধান্তই ৰাজ্যজুৰি চৰ্চা লাভ কৰিছে।

Leave A Reply