Breaking

কম খৰচ, কম কষ্টত ওজন কমাব বিচাৰে নেকি? জানি লওক ওজন কমোৱা কেইটামান টিপচ…

0 51

ওজন কমাবলৈ কেৱল ব্যায়াম কৰাই নহয় ভাৰতীয় পাকঘৰত থকা কিছুমান মছলাৰ সহায়তো শৰীৰৰ ওজন কমাব পাৰিব। তেনে এটা মছলা হৈছে লং। লঙৰ সহায়ত শৰীৰৰ ওজন কমোৱাত সহায় হয়। ভাৰতীয় পাকঘৰত থকা বহুতো মছলা সোৱাদৰ লগতে ঔষধি গুণৰ বাবেও জনাজাত। লং এনে এবিধ মছলা য’ত মেদবহুলতা হ্ৰাস কৰাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ গুণ থাকে। এক অধ্যয়ন অনুসৰি লঙে ওজন নিয়ন্ত্ৰণ আৰু পেটৰ চাৰিওফালে জমা হোৱা চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে।

লঙৰ পানী আপোনাৰ শৰীৰৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। গোটা লং কেইটামান ৰাতি পানীত তিয়াই থৈ দিব। তাৰ পিছত ৰাতিপুৱা খালী পেটত গ্ৰহণ কৰিব। এনে কৰিলে শৰীৰৰ বিপাকীয় ক্ৰিয়া বৃদ্ধি পায় যাৰ বাবে কেলৰি দ্ৰুতভাৱে কমিব আৰু ওজন কমিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

গোটা লং গৰম পানীত ৫-১০ মিনিট উতলাই লঙৰ চাহ প্ৰস্তুত কৰিব পাৰি। এই চাহ নিয়মিতভাৱে দিনটোত এবাৰ খাব পাৰে। ইয়াৰ ফলত হজম শক্তি উন্নত হয়, ভোক দমন হয় আৰু বিপাকীয় ক্ৰিয়া বৃদ্ধি পায়।

ঘৰতে বনোৱা মছলাৰ মিশ্ৰণত পিহি লোৱা লং দি খাদ্যত মছলা দিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰক। লঙে চূপ, ষ্টু, তৰকাৰী আৰু ষ্টাৰ-ফ্ৰাইৰ দৰে খাদ্যত উষ্ণ সোৱাদ দিয়ে।

আপোনাৰ প্ৰিয় স্মুদি ৰেচিপিত এচিকুট পিহি লোৱা লং দিব পাৰে। ই আপোনাক ওজন কমোৱাত সহায় কৰিব।

গোটা লং কম জুইত অলিভ অইল বা নাৰিকল তেলত ডুবাই লংযুক্ত তেল তৈয়াৰ কৰক। এই সুগন্ধি তেল ৰন্ধা-বঢ়াৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰক বা চালাড আৰু শাক-পাচলিৰ ওপৰত ড্ৰিজল কৰি সোৱাদ বৃদ্ধি কৰক আৰু তৃপ্তি বৃদ্ধি কৰক।

Leave A Reply