Breaking

যাত্ৰা আৰম্ভ কৰিছিল শূন্যৰ পৰা, হৈ পৰিল ভাৰতীয় তাৰকা; আজি ৩৮ বছৰত ভৰি দিলে শিখৰ ধাৱনে…

0 1,474

ভাৰতীয় অ’পেনিং বেটছমেন শিখৰ ধাৱনে আজি ৩৮ বছৰত ভৰি দিলে। অনুৰাগীয়ে তেওঁৰ বিশেষ দিনটোত অভিনন্দন জনাইছে। আপোনালোকক কওঁ যে ধাৱনৰ ক্ৰিকেট কেৰিয়াৰৰ আৰম্ভণি বেয়া আছিল যদিও ধাৱনে চেষ্টা বন্ধ নকৰিলে আৰু আজি সকলোৱে তেওঁক গব্বৰ বুলি চিনি পায়। কোৱা হয় যে আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ আৰম্ভণি বেয়া হ’লেও কোনো ব্যক্তিৰ যদি কিবা এটা কৰাৰ আৱেগ থাকে, তেন্তে এদিন সফল হ’বই। এনে বহু কাহিনী দেখা যায়। নিজৰ দেশৰ বাবে ক্ৰিকেট খেলাৰ সপোন সকলোৱে দেখে, কিন্তু এই সোণালী সুযোগ পোৱা খেলুৱৈ কেইজনমানহে আছে। কিছুমান খেলুৱৈয়ে অভিষেক মেচৰ পৰাই ছিটিকি পৰা দেখা যায়, আনহাতে কিছুমান খেলুৱৈৰ যাত্ৰাৰ আৰম্ভণি বেয়া, কিন্তু তথাপিও তেওঁলোকে সাহস হেৰুৱাব নোৱাৰে আৰু সফল ক্ৰিকেটাৰ বুলি প্ৰমাণ কৰে।

আজি ৩৮ সংখ্যক জন্মদিন উদযাপন কৰা ভাৰতীয় অ’পেনিং বেটছমেন শিখৰ ধাৱনৰ নামো এই তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। অনুৰাগীয়ে তেওঁৰ বিশেষ দিনটোত অভিনন্দন জনাইছে। আপোনালোকক কওঁ যে ধাৱনৰ ক্ৰিকেট কেৰিয়াৰৰ আৰম্ভণি বেয়া আছিল, কিন্তু ধাৱনে চেষ্টা কৰিলে আৰু আজি সকলোৱে তেওঁক গব্বৰ বুলি চিনি পায়। দৰাচলতে শিখৰ ধাৱনক শ্ৰেষ্ঠ অ’পেনাৰৰ ভিতৰত গণ্য কৰা হয়, যিয়ে ভাৰতৰ হৈ ইনিংছ মুকলি কৰাৰ সমান্তৰালকৈ বহু গুৰুত্বপূৰ্ণ মেচত দলটোক এককভাৱে জয়ৰ দিশত আগুৱাই লৈ গৈছে। মাত্ৰ ১২ বছৰ বয়সৰ পৰা ক্ৰিকেট খেলি অহা ধাৱনে জীৱনত বহু উত্থান-পতনৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছে। ১৯৯৯-২০০১ চনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে দিল্লী ১৬ বছৰ অনুৰ্ধৰ হৈ বিজয় মাৰ্চেণ্ট ট্ৰফীত খেলি ধাৱনে নিজৰ প্ৰদৰ্শনেৰে সকলোকে আপ্লুত কৰিছিল।ইয়াৰ পিছত তেওঁ বহুতো ভিন্ন ক্ৰিকেট লীগত অংশগ্ৰহণ কৰি ভাৰতৰ হৈ ১৯ বছৰ অনুৰ্ধ বিশ্বকাপত খেলাৰ সুযোগ লাভ কৰে। ইয়াৰ পিছত ২০১০ চনত ধাৱনে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটত অভিষেক ঘটোৱাৰ সুযোগ লাভ কৰে।


Leave A Reply