Breaking

ট্ৰলাৰক উপযুক্ত উত্তৰ দিলে ‘দ্য কেৰেলা ষ্ট’ৰী’ নিৰ্মাতাই! ক’লে ‘Film made with facts’…

0 88

ট্ৰলাৰক উপযুক্ত উত্তৰ দিলে ‘দ্য কেৰেলা ষ্ট’ৰী’ নিৰ্মাতাই! ক’লে ‘Film made with facts’…। ‘দ্য কেৰেলা ষ্ট’ৰী’ ছবিখনৰ ওপৰত চলি থকা বিতৰ্কৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত নিৰ্মাতাসকলে এটা ভিডিঅ’ মুকলি কৰিছে। য’ত তেওঁ সকলো কথাৰ প্ৰমাণ দি ট্ৰ’লসকলক উপযুক্ত উত্তৰ দিছে। মুক্তিৰ পূৰ্বেও বলীউডৰ ছবি ‘দ্য কেৰালা ষ্ট’ৰী’ বিতৰ্কৰ মাজত ডুব গৈছিল। মুক্তি পোৱা ছবিখনে বহু সফলতা লাভ কৰে। ছবিখনৰ নিৰ্মাতাসকলে এতিয়া বিভিন্ন লোকৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিছে। সকলো প্ৰশ্নৰ উত্তৰ তথ্যৰ সৈতে দিয নিৰ্মাতাসকলে এটা ভিডিঅ’ মুকলি কৰিছে।

ভিডিঅ’টোত নিৰ্মাতাসকলে কয় যে ২০১০ চনৰ ২৪ জুলাইত যিটো দিন ভাৰতীয় সংবিধানৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। কেৰালাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভি. দিল্লীত এক সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰে অচুথানন্দনে। ২৭ মিনিট দীঘলীয়া ভাষণ দি তেওঁ কয় যে আগন্তুক ২০ বছৰত কেৰালা সম্পূৰ্ণ ইছলামিক ৰাষ্ট্ৰত পৰিণত হ’ব। নিৰ্মাতাসকলে কয় যে শেহতীয়াকৈ কেৰালাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পিনাৰায়ী বিজয়নেও ভি এছ অচুথানন্দনৰ বক্তব্যক সমৰ্থন কৰিছে।

দৰাচলতে ছবিখনৰ টিজাৰত দেখুওৱা সংখ্যাৰ ওপৰত যিবোৰ প্ৰশ্ন উত্থাপন হৈছিল সেইবোৰ সন্দৰ্ভত ভিডিঅ’টোৰ জৰিয়তে নিৰ্মাতাসকলে নিজৰ কথা দাঙি ধৰিছে। নিৰ্মাতাসকলে বহু ইংগিত দিছিল যে কেৰালাত ৩২ হাজাৰতকৈ অধিক ধৰ্মান্তৰকৰণৰ গোচৰ হৈছে। ইয়াৰ লগতে আইছিছত যোগদান কৰিবলৈ মহিলাসকলৰ উচতনি দিয়াৰ কথাও উল্লেখ কৰিছিল।

ছবিখনক লৈ কিয় বিতৰ্কৰ সৃষ্টি হৈছিল?

‘দ্য কেৰেলা ষ্ট’ৰী’ ছবিখনত হিন্দু ছোৱালীক আইছিছলৈ ধৰ্মান্তৰিত কৰাৰ বিষয়টো উত্থাপন কৰা হৈছে। এই ছবিখনৰ প্ৰযোজক বিপুল অমৰুতলাল শ্বাহৰ ছানশ্বাইন পিকচাৰ্ছ। আদাহ শৰ্মাৰ লগতে ছবিখনত মুখ্য চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে যোগীতা বিহানী, ছোনিয়া বালানী আৰু সিদ্ধি ইদনানীয়ে।

Leave A Reply