Breaking

১০০ খন দেশত মুক্তি পালে বহু চৰ্চিত ছবি ‘পাঠান’! পাঠান চাই দৰ্শকে কি ক’লে…

0 19

প্ৰতিবাদৰ মাজতে অনুৰাগীয়ে ‘পাঠান’ চাই ছবিখনক হিট বুলি কয়।

আজি ছবিগৃহত মুক্তি পালে শ্বাহৰুখ খানৰ বহু প্ৰত্যাশিত ছবি ‘পাথান’। বক্স অফিচৰ সংগ্ৰহৰ পৰা দৰ্শকৰ প্ৰতিক্ৰিয়ালৈকে মুহূৰ্তৰ পিছত মুহূৰ্তৰ আপডেটৰ বাবে ইয়াত লগত থাকক।মুম্বাইৰ অনুৰাগীয়ে উদযাপন কৰে ‘পথান’।’পাথান’ মুক্তিৰ অনুষ্ঠান SRK অনুৰাগীৰ বাবে এক উদযাপন আৰু এই ভিডিঅ’টো ইয়াৰ প্ৰমাণ। ডাঙৰ পৰ্দাত ৰজা খানৰ প্ৰত্যাৱৰ্তনৰ উদযাপনৰ বাবে মুম্বাইৰ গেইটি গেলেক্সিৰ বাহিৰত বহু অনুৰাগী সমবেত হয় আৰু পাঠানক ঢোল আৰু ঢোলৰ সৈতে উদযাপন কৰা হয়।


শ্বাহৰুখ খান অভিনীত ছবি ‘পাথান’ আজি দেশজুৰি মুক্তি পালে। কলকাতা চহৰত অনুৰাগীৰ প্ৰচণ্ড উন্মাদনা ‘পথান’। মহানগৰীৰ ছবিগৃহৰ বাহিৰত ৰজা খানৰ পোষ্টাৰ লগোৱা হৈছে। ঢোলৰ প্ৰতিধ্বনি সকলোতে শুনা গৈছে। ৰাজপথত শ্বাহৰুখ খানৰ পোষ্টাৰ কঢ়িয়াই অনা লোকৰ বিপুল ভিৰও দেখা যায়। পৃষ্ঠভূমি
বলীউডৰ ৰজা খান শ্বাহৰুখ খানে ‘পাথান’ ছবিৰে চাৰি বছৰৰ অন্তত আজি ৰূপালী পৰ্দাত পুনৰ খোজ পেলাইছে। অনুৰাগীসকলে তেওঁলোকৰ ছুপাৰষ্টাৰক চাবলৈ আগ্ৰহী। ‘পাথান’ পৰিচালনা কৰিছে সিদ্ধাৰ্থ আনন্দৰ। দীপিকা পাডুকন, জন আব্ৰাহাম, ডিম্পল কাপাদিয়া আৰু আশুতোষ ৰানা অভিনীত ছবিখন ৱাই আৰ এফৰ স্পাই ইউনিভাৰ্ছৰ অংশ। ছবিখনত ছলমান খানৰ কেমিঅ’ও হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। দৰাচলতে শ্বাহৰুখে ইতিমধ্যে নিশ্চিত কৰিছিল যে দুয়োজন অভিনেতাই সিদ্ধাৰ্থ আনন্দৰ ছবিখনৰ বাবে একেলগে শ্বুটিং কৰিছিল।

অভিলেখ ভংগকাৰী ১০০+ দেশত মুক্তি পাব ‘পাথান’
পাথানত শ্বাহৰুখ খানে এজন RAW এজেণ্টৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে যিয়ে অলপ সময়ৰ বাবে ছুটী লয় যদিও জন আব্ৰাহামৰ জিমে জাতিটোৰ বাবে ভাবুকি হিচাপে থিয় দিয়াৰ পিছত কৰ্তব্যলৈ ঘূৰি আহে। ছবিখনৰ ট্ৰেইলাৰে প্ৰমাণ কৰিছে যে ‘পাথান’ এখন একচন ভৰ্তি ছবি। অভিলেখ ভংগকাৰী ১০০+ দেশত মুক্তি পাবলগীয়া ‘পাথান’ অকল বহিঃৰাজ্যৰ ২৫০০ৰো অধিক পৰ্দাত প্ৰদৰ্শিত হ’ব। ছবিখনৰ আগতীয়া বুকিঙে ২৫ জানুৱাৰীত ব্যাপক মুক্তিৰ ইংগিত দিছে।

একক পৰ্দাৰ ছবিগৃহতো ছবিখনৰ বাম্পাৰ এডভান্স বুকিং
পিটিআইৰ মতে, ছবিখনে কেৱল মাল্টিপ্লেক্সতে নহয়, একক পৰ্দাৰ ছবিগৃহতো বাম্পাৰ এডভান্স বুকিং লাভ কৰিছে। মুম্বাইৰ বিখ্যাত একক পৰ্দাৰ থিয়েটাৰ গেইটি, গেলাক্সি আৰু মাৰাঠা মন্দিৰত ৭০ৰ পৰা ৮০ শতাংশ টিকট বুকিং কৰা হৈছে। দেশৰ দক্ষিণ প্ৰান্তত এডভান্স বুকিং চাৰ্টত শীৰ্ষস্থান দখল কৰা বলীউডৰ প্ৰথমখন ছবিৰ ভিতৰত অন্যতম।

শ্বাহৰুখ-দীপিকা যুটি ‘পাথান’ৰ সৈতে ৰক কৰিবলৈ আহি আছে।
শ্বাহৰুখ আৰু দীপিকা পাডুকনৰ হিট যুটিক পুনৰবাৰ দেখা যাব ‘পাথান’ত। ‘ওম শান্তি ওম’ আৰু তেওঁলোকৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ ব্লকবাষ্টাৰ ছবি ‘চেন্নাই এক্সপ্ৰেছ’ৰ পিছত এইখন তেওঁলোকৰ একেলগে চতুৰ্থখন ছবি। ‘হেপি নিউ ইয়েৰ’ ছবিতো তেওঁক দেখা গৈছিল। বৰ্তমান ছবিখনক লৈ অনুৰাগীৰ মাজত প্ৰচণ্ড উন্মাদনাৰ সৃষ্টি হৈছে। এতিয়া প্ৰথম দিনাই বক্স অফিচত ‘পাথান’ৰ কি অভিলেখ ভংগ হয় সেয়া চাবলৈ আগ্ৰহী হ’ব।

Leave A Reply