Breaking

মেক‌আপ ৰুমৰ ৰহস্য ফাদিল ! অভিনেত্ৰীৰ মুখমণ্ডলৰ উপৰিও আন বহুতো অংগত কৰা হয় গোপনে মেক‌আপ…

0 72,645

ড্ৰেছিং ৰুমত, মেকআপ কেৱল অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ মুখতে নহয়, এই অঙ্গবোৰৰ ওপৰতো কৰা হয়।
বলীউডৰ অভিনেতাসকলে তেওঁলোকৰ চেহেৰাৰ বিষয়ে যথেষ্ট আলোচনাত আছে। চলচ্চিত্ৰখনৰ এটা দৃশ্যৰ বাবে, তেওঁ ঘন্টাৰ পিছত ঘণ্টা মেকআপ কৰিব লাগিব। কেৱল ইমান কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পিছত, কিছুমান চলচ্চিত্ৰ বা ধাৰাবাহিকৰ মেকআপে হৃদয়ত এক প্ৰভাৱ পেলায়। কেৱল এয়াই নহয়, সাধাৰণ ছোৱালীবোৰে তেওঁলোকৰ চেহেৰাটো নকল কৰা আৰম্ভ কৰে। যাৰ কিছুমান ছোৱালীয়ে নকল কৰে, কিছুমানে নকৰে। ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ হ’ল তাইৰ সম্পূৰ্ণ শৰীৰৰ মেকআপ।

অভিনেত্ৰীগৰাকী কেৱল মুখত তৈয়াৰ কৰা নহয় কিন্তু দেখা পোৱা প্ৰায় প্ৰতিটো অংগতে মেকআপ কৰা হয়। তেতিয়াই তাইৰ মেকআপত যথেষ্ট সময় থাকে।

মুখ আৰু ডিঙিৰ মেকআপ সচৰাচৰ হয়। কাৰণ এইটো সাধাৰণ ছোৱালীৰ দ্বাৰাও কৰা হয়। কিন্তু অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ স্তন, কঁকাল, পেট, পিঠি সকলোতে ভালদৰে বনোৱা হয় যাতে সকলো বোৰ সন্তুলিত হয়।

কিছুমান চলচ্চিত্ৰ বা ফটোশ্বুটত, যেতিয়া অভিনেত্ৰী বা মডেলৰ সাহসী দৃশ্য প্ৰদৰ্শন কৰিব লগা হয়, তেওঁলোকে মুখমণ্ডলত আৰু লগতে বিশেষকৈ তেওঁলোকৰ মনোযোগ থকা অংশবোৰত অধিক মেকআপ কৰে।

মেকআপ ইমানেই শক্তিশালী হৈ পৰিছে যে আপোনাৰ পেটত এবছ বনাব পাৰি আৰু আপোনাৰ ডাবল থুঁতৰিও নাইকিয়া কৰিব পাৰে।

মেকআপে ডাঠ নাক পাতল আৰু পাতল নাক ডাঠ কৰিব পাৰে।

যেতিয়া অভিনেত্ৰীসকলে গভীৰ ডিঙি পিন্ধে, তেওঁলোকৰ স্তনৰ ৰেখা তীক্ষ্ণ কৰিবলৈ হাইলাইটাৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

বহুতো চলচ্চিত্ৰ কেৱল অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ মেকআপ বা চেহেৰাৰ বাবে হে স্মৰণকৰা হয়। এইটো কিমান মেকআপ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰ পৰা অনুমান কৰিব পাৰি।

বহুতো চলচ্চিত্ৰ কেৱল অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ মেকআপ বা চেহেৰাৰ বাবে হে স্মৰণকৰা হয়। এইটো কিমান মেকআপ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰ পৰা অনুমান কৰিব পাৰি।

Leave A Reply