Breaking

ঘোষণা হ’ল গ্ৰেমী বঁটা বিজয়ীৰ নাম! বিখ্যাত পপ গায়িকা বিয়ন্সিলৈ ৩২ সংখ্যক সন্মানীয় গ্ৰেমী বঁটা , ভাৰতীয় মূলৰ ৰিকি কেজেও লাভ কৰে গ্ৰেমী বঁটা

0 86

আজি ঘোষণা কৰা হৈছে গ্ৰেমী বঁটা বিজয়ী। বিখ্যাত পপ গায়িকা বিয়ন্স ন’লেছকে ধৰি এইবাৰৰ গ্ৰেমী বঁটাৰে বহু সংগীতৰ কিংবদন্তি লাভ কৰিছে।বিশ্বৰ অন্যতম বৃহৎ সংগীত বঁটা, গ্ৰেমী বঁটা ২০২৩ (গ্ৰেমী বঁটা ২০২৩) সদায়ৰ দৰেই এইবাৰো আলোচনাৰ বিষয় হৈয়ে আছে । সোমবাৰে অৰ্থাৎ ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত ৬৫ সংখ্যক গ্ৰেমী বঁটাৰ বিজয়ী ঘোষণা কৰা হৈছে। এই ক্ষেত্ৰত বিখ্যাত পপ গায়িকা বিয়ন্স ন’লেছে ইতিহাসৰ সৃষ্টি কৰিছে। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ ভাৰতীয় মূলৰ খ্যাতি ৰিকি কেজেও পুনৰ গ্ৰেমী বঁটা লাভ কৰিছে। ২০২৩ চনৰ বাবে গ্ৰেমী বঁটাৰ বিজয়ী কোন সকলোৱেই হৈছে জনাওক।

বিয়ন্সে ইতিহাস সৃষ্টি কৰিলে

২০২৩ চনৰ গ্ৰেমী বঁটাত যদি কোনো পপ গায়কে ছিজল কৰিছিল, তেন্তে সেয়া আছিল বিয়ন্সে। কেৰিয়াৰত ৩২ সংখ্যকবাৰৰ বাবে গ্ৰেমী বঁটা লাভ কৰি ইতিহাসৰ সৃষ্টি কৰিছে বিয়ন্সে ন’লেছে। ইয়াৰ লগতে ৬৫ সংখ্যক গ্ৰেমী বঁটাৰ শ্ৰেষ্ঠ নৃত্য/ইলেক্ট্ৰনিক সংগীত এলবাম শাখাত ৰেনেছাঁৰ বিজয়ী হিচাপে নিৰ্বাচিত হৈছে বিয়ন্সে ন’লেছ। ইয়াৰ উপৰিও ইলেক্ট্ৰনিক বিয়ন্সে ন’লেছক শ্ৰেষ্ঠ নৃত্য / ইলেক্ট্ৰনিক ৰেকৰ্ডিঙত ব্ৰেক মাই ছ’লৰ বাবে গ্ৰেমী খিতাপ দিয়া হয়। ইয়াৰ উপৰিও বিয়ন্সে এইবাৰৰ গ্ৰেমীত শ্ৰেষ্ঠ আৰ এণ্ড বি গীতৰ শাখাতো লাভ কৰিছে।

ৰিকি কেজে গ্ৰেমী বঁটাও লাভ কৰে

ভাৰতীয় মূলৰ বিখ্যাত সংগীত শিল্পী ৰিকি কেজৰ বাবে গ্ৰেমী বঁটা ২০২৩ অতি বিশেষ। ব্ৰিটিছ বিখ্যাত ৰক বেণ্ড দ্য পুলিচৰ ড্ৰামবাদক ষ্টুৱেৰ্ট ক’পলেণ্ডৰ সৈতে শ্বেয়াৰ কৰি এইবাৰৰ গ্ৰেমী বঁটাত এই খিতাপ লাভ কৰিছে ৰিকি কেজে। কওঁ যে ৰিকি ৰেজ আৰু ক’পলেণ্ডে শ্ৰেষ্ঠ ইমাৰ্চিভ অডিঅ’ এলবাম শাখাত গ্ৰেমী বঁটা লাভ কৰিছে। জনা যায় যে ৰিকি কেজে নিজৰ কেৰিয়াৰত তৃতীয়বাৰৰ বাবে এই খিতাপ দখল কৰিছে।

২০২৩ চনৰ গ্ৰেমী বঁটাৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ ৰেগী এলবাম শাখাত এই বিশেষ বঁটা লাভ কৰিছে দ্য কলিং – কাবাকা পিৰামিডে।

Leave A Reply