Breaking

ত্ৰিপুৰা বিধানসভাৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে ৰথ যাত্ৰা আয়োজন কৰাৰ সিদ্ধান্ত শাসকীয় দলৰ…

0 87

আগৰতলাঃ ত্ৰিপুৰা বিধানসভাৰ নিৰ্বাচন দুৱাৰত টুকুৰিয়াই থকাৰ সময়তে দলটোৱে নিৰ্বাচনৰ বাবে সাজু হোৱাৰ সময়তে শাসকীয় বিজেপিয়ে ‘ৰথ যাত্ৰা’ আয়োজন কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

দলীয় কৰ্মীসকলৰ কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধি কৰাৰ লগতে ভোটাৰক আকৰ্ষণ কৰাৰ উদ্দেশ্যে বিজেপিৰ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ অংশ এই ৰাথাযাত্ৰা। এক প্ৰেছ বিজ্ঞপ্তিযোগে বিজেপিৰ সংবাদ মাধ্যমৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া সুনীত চৰকাৰে কয় যে এই ৰথযাত্ৰাৰ সুচাৰুৰূপে পৰিচালিত আৰু সফলতা সুনিশ্চিত কৰিবলৈ ৰাজ্যিক বিজেপিয়ে তথ্য আৰু সাংস্কৃতিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰী সুশান্ত চৌধুৰীৰ নেতৃত্বত তিনিজনীয়া এখন সমিতি গঠন কৰা হৈছে।

‘আগন্তুক বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ৰাজ্যিক বিজেপিৰ উদ্যোগত এখন ৰথ যাত্ৰাৰ আয়োজন কৰা হৈছে। নতুন বছৰৰ প্ৰথম সপ্তাহৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব এই ৰথ যাত্ৰা।

এই ৰথযাত্ৰাৰ সুচাৰুৰূপে পৰিচালিত আৰু সফলতা সুনিশ্চিত কৰিবলৈ ৰাজ্যিক বিজেপিয়ে তিনিজনীয়া এখন সমিতি গঠন কৰিছে। এই কমিটীৰ দায়িত্বত আছে আইচিএৰ মন্ত্ৰী সুশান্ত চৌধুৰী আৰু সহ-ভাৰপ্ৰাপ্ত সাধাৰণ সম্পাদক টিংকু ৰয় আৰু অমিত ৰক্ষিত”, প্ৰেছ বিজ্ঞপ্তিটোত এইদৰে কোৱা হৈছে।

ইয়াত আৰু কোৱা হৈছে যে উত্তৰ ত্ৰিপুৰা জিলাৰ পৰা এখন ৰথ যাত্ৰা আৰম্ভ হ’ব আৰু আনখন ৰথ যাত্ৰা দক্ষিণ ত্ৰিপুৰাৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব।

Leave A Reply