Breaking

পি ভি সিন্ধুৰ পিছতে CWG ২০২২ ত লক্ষ্য সেনে অৰ্জন কৰিলে স্বৰ্ণ। ফাইনেলত এনজি টিজে য়ংকক পৰাস্ত কৰে…

0 1,575

কমনৱেলথ গেমছ ২০২২: লক্ষ্য সেনে প্ৰথম চিডব্লিউজি স্বৰ্ণ অৰ্জন কৰে, ফাইনেলত এনজি টিজে য়ংক পৰাস্ত কৰে – চাওক
ইয়ঙে প্ৰথম খন খেলত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিছিল, কিয়নো লক্ষ্যই খেলৰ বেছিভাগ সময় কেচ আপ খেলিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল। ভাৰতীয়জনে অৱশ্যে আধা পৰ্যায়ৰ পিছত তেওঁৰ খেলখন বাছি লৈছিল কিয়নো খেলখনত মাত্ৰ ৩ পইণ্ট বাকী থকা অৱস্থাত ১৮-১৮ আছিল। কিন্তু য়ঙে নিশ্চিত কৰিছিল যে আৰু কোনো হেঁচকি নাছিল আৰু তেওঁ ইয়াক ২১-১৯ ত জিকিছিল।

ভাৰতীয় শ্বাটলাৰ লক্ষ্য সেনে পিছফালৰ পৰা অহা জয়ৰ পৰা আঁতৰি আহি পুৰুষৰ একক ফাইনেল বনাম মালয়েছিয়াৰ এন জি টি জে য়ংত স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন কৰে। তেওঁ প্ৰথমখন খেলত ২১-১৯ ব্যৱধানত পৰাজিত হৈছিল কিন্তু একপক্ষীয় খেলত মালয়েছিয়াক ২১-৯ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰি ষ্টাইলত উভতি আহিছিল। তাৰ পিছত লক্ষ্যই তৃতীয় খন খেলত এটা খেল আনি ছিল আৰু ইয়াক 21-16 ত জিকি সোণৰ পদক দখল কৰিছিল, যি টো প্ৰতিযোগিতাত তেওঁৰ প্ৰথম। পি ভি সিন্ধুৱে মহিলাৰ একক ফাইনেলত এটা জয় লাভ কৰাৰ পিছত এইটো ভাৰতৰ দ্বিতীয়টো সোণৰ পদক।ভাৰতৰ বাবে যি কাম কৰিছিল সেয়া হ’ল অনুষ্ঠানস্থলীত উপস্থিত থকা বহুতো ভাৰতীয় অনুৰাগীৰ সৈতে বিশাল সমৰ্থন, যিয়ে যুৱ শ্বাটলাৰজনক শ্লোগান আৰু শ্লোগানেৰে সমৰ্থন কৰিছিল। ই মালয়েছিয়াৰ শ্বাটলাৰৰ খেলক প্ৰভাৱিত কৰিছিল।

ইয়ঙে প্ৰথম খন খেলত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিছিল, কিয়নো লক্ষ্যই খেলৰ বেছিভাগ সময় কেচ আপ খেলিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল। ভাৰতীয়জনে অৱশ্যে আধা পৰ্যায়ৰ পিছত তেওঁৰ খেলখন বাছি লৈছিল কিয়নো খেলখনত মাত্ৰ ৩ পইণ্ট বাকী থকাঅৱস্থাত ১৮-১৮ আছিল। কিন্তু য়ঙে নিশ্চিত কৰিছিল যে আৰু কোনো হেঁচকি নাছিল আৰু তেওঁ ইয়াক ২১-১৯ ত জিকিছিল।

লক্ষ্যই অৱশ্যে আজি জিকিবলৈ অটল আছিল। তেওঁ দ্বিতীয় খন খেলত ২১-৯ ব্যৱধানত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিছিল। তৃতীয় খেলখন বহুত ওচৰত আছিল কিয়নো আঁঠুৰ আঘাতৰ পিছতো ইউগে এৰি দিয়া নাছিল। কিন্তু লক্ষ্য এনে এটা অঞ্চললৈ গৈছিল য’ত তেওঁৰ মনোযোগ ভাঙিবলৈ কঠিন আছিল আৰু খেলখন ২১-১৬ ত জিকিছিল।

Leave A Reply