Breaking

হোজাইত ৮০ উৰ্ধৰ মুঠ ভোটাৰ ১১৩৮৭ জন

0 2,026

নিৰ্বাচনৰ পোষ্টেল বেলট পেপাৰ সন্দৰ্ভত যোৱা কালি হোজাই জিলাৰ উপায়ুক্ত কাৰ্যালয় সভাগৃহত জিলা উপায়ুক্ত ড:ছাদনেক সিঙে এখন সংবাদ  মেল সম্বোধন কৰে। উল্লেখ যে নিৰ্বাচন আয়োগে এইবাৰ বিশেষ ভাবে সক্ষম,৮০ বছৰৰ উৰ্ধৰ ভোটাৰ আৰু কোভিড সন্দেহযুক্ত বা কোভিড আক্রান্ত ভোটাৰ সকলৰ বাবেও পোষ্টেল বেলটৰ সুবিধা আগবঢ়াইছে । উপায়ুক্তই জনোৱা মতে  মতে হোজাই জিলাৰ তিনিটা সমষ্টিত ৮০ বছৰৰ উৰ্ধৰ  ভোটাৰ মুঠ১১ হাজাৰ ৩৮৭ জন।তাৰে যমুনামুখ সমষ্টিত ৪৭৮৪ জন,হোজাইত ৫০৮৭ জন আৰু লামডিং সমষ্টিত ৩৫৬০ জন ৷ ইয়াৰ পৰিৰ্বতে হোজাই জিলাত  বিশেষ ভাবে সক্ষম  মুঠ ভোটাৰ ২ হাজাৰ ৫৭৬ জন।যমুনাখত ৯৯৪ জন, হোজাইত ১০৪৭ জন আৰু লামডিংত ৫৩৫ জন৷এইখিনি ভোটাৰে  পোষ্টেল বেলট যোগে তেওঁলোকৰ ভোট দান  সংশ্লিষ্ট বি এল অ ৰ যোগেদি ৰিটাণিং বিষয়াৰ কাৰ্য্যালয়ত উপযুক্ত প্ৰমান-পত্ৰৰে১২ (ডি) নং আবেদন পত্ৰত দাখিল কৰিব লাগিব। এই দুই শ্ৰেণীৰ ভোটাৰৰ ঘৰে ঘৰে গৈ বি এল অ ই নিদিষ্ট প-পত্ৰ বিতৰণ,পূৰণ আৰু সংগ্ৰহ কৰিব। হোজাই জিলাত এই প-পত্ৰ সমূহ সংগ্ৰহ কৰা অন্তিম তাৰিখ হৈছে ১০ মাৰ্চ । সংবাদমেলত অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত ইলিয়াছ এন আহমেদ আৰু জয়ন্ত কুমাৰ বৰা উপস্থিত থাকে ।