Breaking

দ্য ৱে অৱ ৱাটাৰ’ ৰ অভিলেখ ভংগ, ১০ দিনত বিশ্বজুৰি ৮৫৫ মিলিয়ন ডলাৰ সংগ্ৰহ…

0 32

ডিজনী আৰু ২০ শতিকাৰ বিগ বাজেটৰ মহাকাব্যখনে ডাঙৰ পৰ্দাত ১০ দিন থকাৰ পিছত বিশ্বব্যাপী টিকট বিক্ৰীৰ ৮৫৫ মিলিয়ন ডলাৰ সংগ্ৰহ কৰিছে বুলি ‘ভেৰাইটি’ৰ বাতৰি প্ৰকাশ পাইছে।

নতুন দিল্লীঃ জেমছ কেমেৰনৰ পৰিচালনাৰে নিৰ্মিত ‘অৱতাৰ: দ্য ৱে অৱ ৱাটাৰ’ বছৰৰ পঞ্চম সৰ্বাধিক উপাৰ্জন কৰা চিনেমা। ডিজনী আৰু ২০ শতিকাৰ বিগ বাজেটৰ মহাকাব্যখনে ডাঙৰ পৰ্দাত ১০ দিন থকাৰ পিছত বিশ্বব্যাপী টিকট বিক্ৰীৰ ৮৫৫ মিলিয়ন ডলাৰ সংগ্ৰহ কৰিছে বুলি ‘ভেৰাইটি’ৰ বাতৰি প্ৰকাশ পাইছে।

এতিয়ালৈকে জেমছ কেমেৰনৰ দীৰ্ঘদিনীয়া চিকুৱেল ছবিখনে আমেৰিকাৰ ঘৰুৱা বক্স অফিচত ২৫৩.৭ মিলিয়ন ডলাৰ আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত ৬০ কোটি ডলাৰ উপাৰ্জন কৰিছে। উত্তৰ আমেৰিকাত শীতকালৰ কঠোৰ বতৰ আৰু সমগ্ৰ বিশ্বতে Covid-19, respiratory syncytial virus (RSV) আৰু ফ্লুৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধি পোৱাৰ পিছতো অনাগত দিনত ‘অৱতাৰ’ৰ ছিকুৱেলে শক্তিশালী গ্ৰ’ছ কঢ়িয়াই আনিব বুলি আশা কৰা হৈছে।

‘ভেৰাইটি’ৰ মতে, বছৰৰ শেষলৈকে ৩৫ কোটি ডলাৰৰ বাজেটৰ টেণ্টপলে ১ বিলিয়ন ডলাৰৰ সীমাত উপনীত হোৱাৰ লক্ষ্য লৈছে। ২০২২ চনত আন দুখন ছবি ‘টপ গান: মেভেৰিক’ আৰু ‘জুৰাছিক ৱৰ্ল্ড ডমিনিয়ন’হে হিট কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।উত্তৰ আমেৰিকাৰ বাহিৰত ‘অৱতাৰ ২’ই চীনত ১০০.৫ মিলিয়ন ডলাৰেৰে সৰ্বাধিক ভোটদান লাভ কৰিছে, তাৰ পিছতে কোৰিয়াই ৫৩ মিলিয়ন ডলাৰ, ফ্ৰান্সে ৫২.৩ মিলিয়ন ডলাৰ, ভাৰতে ৩৭ মিলিয়ন ডলাৰ আৰু জাৰ্মানীয়ে ৩৫.৭ মিলিয়ন ডলাৰ লাভ কৰিছে।অৱশ্যে এই ফ’ল’-আপ ছবিখনে ইয়াৰ পূৰ্বৰ ছবিখনৰ উচ্চতাত উপনীত হ’বলৈ সংগ্ৰাম কৰিব, যিখন ছবি ইতিহাসৰ সৰ্বাধিক উপাৰ্জনকাৰী ছবি আৰু বিশ্বজুৰি ২.৯৭ বিলিয়ন ডলাৰ লাভ কৰিছে।

মহামাৰীৰ পৰা বিশ্বব্যাপী বক্স অফিচ সম্পূৰ্ণৰূপে উত্থান হোৱা নাই আৰু চীনৰ দৰে গুৰুত্বপূৰ্ণ বজাৰত ক’ৰ’না ভাইৰাছৰ পুনৰ উত্থান ঘটিছে। তদুপৰি ছিকুৱেলখন ৰাছিয়াত খেলা নহ’ব, য’ত মূল ছবিখনে ১১৬ মিলিয়ন ডলাৰ উপাৰ্জন কৰিছিল।

Leave A Reply