Breaking

ভাৰতত ৫,৬৭৬ জন নতুনকৈ ক’ভিডত আক্ৰান্ত। ৰোগীৰ সংখ্যা ৩৭,০৯৩ লৈ বৃদ্ধি…

0 47

ভাৰতত ৫,৬৭৬ জন নতুন Covid-19 সংক্ৰমণ, সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা ৩৭,০৯৩ লৈ বৃদ্ধি। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে মঙলবাৰে প্ৰকাশ কৰা অনুসৰি বিগত ২৪ ঘন্টাত ভাৰতত ৫,৬৭৬ জন নতুনকৈ Covid আক্ৰান্ত হৈছে, যাৰ ফলত মুঠ সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা ৩৭,০৯৩ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে মঙলবাৰে প্ৰকাশ কৰা অনুসৰি ভাৰতত বিগত ২৪ ঘন্টাত ৫,৬৭৬ জন নতুন Covid আক্ৰান্তৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পোৱাৰ লগে লগে মুঠ সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা ৩৭,০৯৩ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে। সোমবাৰে ভাৰতত ৫,৮৮০ জন ক’ভিড ৰোগী, সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা ৩৫,১৯৯। দৈনিক পজিটিভিটিৰ হাৰ ২.৮৮ শতাংশ, আৰু সাপ্তাহিক পজিটিভিটিৰ হাৰ ৩.৮১ শতাংশ)। এই পৰ্যন্ত ৯২.৩০ কোটি পৰীক্ষা কৰা হৈছে। যোৱা ২৪ ঘন্টাত ১,৯৬,৭৯৬ টা পৰীক্ষা সম্পন্ন কৰা হৈছে। এই পৰ্যন্ত দেশজোৰা টিকাকৰণ অভিযানৰ অংশ হিচাপে ২২০.৬৬ কোটি ভেকচিন ড’জ প্ৰদান কৰা হৈছে, য’ত ৯৫.২১ কোটি ছেকেণ্ড ড’জ আৰু ২২.৮৭ কোটি সতৰ্কতাৰ ড’জ আছে।

সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা ০.০৮ শতাংশ আৰু আৰোগ্যৰ হাৰ বৰ্তমান ৯৮.৭৩ শতাংশ। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৩,৭৬১ জন আৰোগ্য লাভ কৰি মুঠ আৰোগ্যৰ সংখ্যা ৪,৪২,০০,০৭৯ লৈ বৃদ্ধি পাইছে।আনহাতে বিগত ২৪ ঘন্টাত বিহাৰত ৩৮ জন নতুনকৈ Covid-19 আক্ৰান্ত হৈছে। নতুনকৈ আক্ৰান্ত সকলৰ ভিতৰত ১৭ জন পাটনাৰ, ৬ জন ভাগলপুৰৰ আৰু ৩ জনকৈ গয়া আৰু মুংগেৰৰ পৰা পোৱা গৈছে। সোমবাৰে স্বাস্থ্য বিভাগে ৩২,৩০২ টা নমুনাৰ পৰীক্ষা সম্পন্ন কৰিছিল। এই নতুন পৰিসংখ্যাৰ লগে লগে বিহাৰত মুঠ সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা ১৭৪ জন।

উত্তৰ প্ৰদেশৰ Covid-19 আক্ৰান্ত-
চৰকাৰী তথ্য অনুসৰি লক্ষ্ণৌত এদিনত ৬১ জন নতুনকৈ Covid আক্ৰান্ত হোৱাৰ বিপৰীতে উত্তৰ প্ৰদেশত একে সময়ছোৱাত মুঠ ১৭৬ জন নতুনকৈ সংক্ৰমণ পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে। সোমবাৰৰ নতুন ৰাজ্যখনত সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা ১২৮২ লৈ বৃদ্ধি পাইছে। গৌতম বুদ্ধ নগৰৰ সক্ৰিয় ৰোগীৰ ৩০২ জন, লক্ষ্ণৌত ২৭৩ জন, গাজিয়াবাদত ১৬৪ জন, বাৰাণসীত ৫৩ জন আৰু প্ৰয়াগৰাজত ২৩ জন।

ৰাজ্যখনৰ সক্ৰিয় কেছলোডে ২০০০ৰ সীমা অতিক্ৰম কৰাৰ পিছতে তামিলনাডুৰ স্বাস্থ্য বিভাগে ক’ভিড জনোৱাৰ মতে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৰাজ্যত ৩৮৬ জন নতুনকৈ ক’ভিড-১৯ত আক্ৰান্ত হোৱাৰ ফলত সামগ্ৰিকভাৱে সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা ২০৯৯ লৈ বৃদ্ধি পাইছে। সোমবাৰে এগৰাকী ৬৩ বছৰীয়া মহিলা ক’ভিডত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যুক সাৱটি লয়, যাৰ ফলত বৰ্তমান ক’ভিড পৰিস্থিতিক লৈ উদ্বেগ সৃষ্টি হয়।

Leave A Reply