Breaking

‘তেওঁলোকে মাত্ৰ অধিনায়ক সলনি কৰে’, পাকিস্তান ক্ৰিকেটৰ সন্দৰ্ভত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ ইয়ান চেপেলৰ মন্তব্য…

0 106

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ ইয়ান চেপেলে কয় যে পাকিস্তানৰ অধিনায়ক সলনি কৰাৰ অভ্যাস আছে। ২০২৩ চনৰ বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ দুৰ্বল প্ৰদৰ্শনৰ পিছত বাবৰ আজমে অধিনায়কত্ব এৰিবলগীয়া হৈছিল। কেৱল এদিনীয়া ক্ৰিকেটৰ পৰাই নহয়, টেষ্ট আৰু টি-২০ ক্ৰিকেটৰ অধিনায়কত্বৰ পৰাও তেওঁ নিজকে আঁতৰাই ৰাখিছিল। বাবৰে নিজেই অধিনায়কৰ পদ এৰিব বিচৰা নাছিল যদিও অধিনায়ক পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিবলৈ হেঁচা প্ৰয়োগ কৰা হৈছিল। এতিয়া পাকিস্তানৰ দলটোৱে নতুন অধিনায়ক শ্বান মাছুদৰ সৈতে অষ্ট্ৰেলিয়া ভ্ৰমণ কৰিবলৈ ওলাইছে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ কিংবদন্তি ইয়ান চেপেলক এই সন্দৰ্ভত যেতিয়া প্ৰশ্ন কৰা হৈছিল, তেতিয়া তেওঁ পাকিস্তান ক্ৰিকেট ব’ৰ্ডৰ ওপৰত নিজেই প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছিল।

চেপেলে কয়, ‘মোৰ বিশ্বাস বাবৰ আজম এজন খুব ভাল খেলুৱৈ। পাকিস্তানে অনবৰতে অধিনায়ক সলনি কৰি থাকে।’ শীঘ্ৰে অষ্ট্ৰেলিয়া ভ্ৰমণলৈ ৰাওনা হ’ব পাকিস্তানৰ দল। ইয়াত ডিচেম্বৰৰ প্ৰথম সপ্তাহত অনুশীলন মেচ খেলিব আৰু তাৰ পিছত ১৪ ডিচেম্বৰৰ পৰা তিনিখন মেচৰ টেষ্ট শৃংখলাত অংশগ্ৰহণ কৰিব। ইয়ান চেপেলেও এই পাকিস্তান ভ্ৰমণ সন্দৰ্ভত গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা ক’লে।

Leave A Reply