Breaking

ফেচবুক ষ্টেটাছক লৈ গাজীপুৰত সংঘৰ্ষত তিনিজন নিহত

0 29

ঢাকাৰ ওচৰৰ গাজীপুৰৰ কাপাছিয়াত ফেচবুকৰ স্থিতিক লৈ গাওঁবাসীৰ দুটা গোটৰ মাজত সংঘৰ্ষত তিনিজন লোক নিহত হৈছিল। আৰক্ষীয়ে কৈছিল যে ঘটনাটোৰ আঁৰত ফেচবুকৰ স্থিতি আছিল। অৱশ্যে, স্থানীয় সাংবাদিকসকলৰ মতে, ঘটনাটো এটা টিকটক ভিডিঅ’ৰ সৈতে আৰম্ভ হৈছিল।

কাপাছিয়া আৰক্ষী থানাৰ অ’চি নঈম হোছেইনে কয় যে শনিবাৰে নিশা প্ৰায় ১১.৩০ বজাত কাপাচিয়া উপজিলাৰ চানমানিয়া ইউনিয়নৰ দক্ষিণগাঁও চাৰপাৰা গাঁৱত এই ঘটনা সংঘটিত হয়।

“শনিবাৰে নিশা প্ৰায় ১১.৩০ বজাত, যেতিয়া দুয়োপক্ষৰ মাজত সংঘৰ্ষ আৰম্ভ হৈছিল, ৭/৮ জন লোক আহত হৈছিল। চিকিৎসালয়লৈ নিয়াৰ সময়ত তিনিজন লোকৰ মৃত্যু হৈছিল। তেওঁলোকক চুৰি বা চোকা অস্ত্ৰৰ দ্বাৰা হত্যা কৰা হৈছিল। ”

“প্ৰথমতে, আমি গম পাইছিলো যে এজনী ছোৱালীৰ চাৰিওফালে ফেচবুক ষ্টেটাছৰ বাবে সংঘৰ্ষটো সংঘটিত হৈছিল। আমি এইটো কিয় বা কি উদ্দেশ্যৰ বাবে দিয়া হৈছিল তাৰ অনুসন্ধান আৰম্ভ কৰিছো। ”

তেওঁ কৈছিল যে সংঘৰ্ষৰ সন্দৰ্ভত দুজন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল। তেওঁ কৈছিল যে এটা হত্যাৰ গোচৰ ৰুজু কৰাৰ প্ৰস্তুতি চলি আছে।

গাজীপুৰৰ এজন সাংবাদিক নাছিৰ আহমেদে কয় যে টিকটকত এটা ভিডিঅ’ আপলোড কৰাক লৈ দক্ষিণগাঁও চাৰপাৰা আৰু নৰসিংদিগাঁৱৰ মনোহৰদী গাঁৱৰ দুয়োটা পক্ষৰ মাজত বিবাদ আৰম্ভ হয়। অৱশ্যে, আৰক্ষীয়ে কৈছিল যে ফেচবুক ষ্টেটাছক লৈ এটা বিবাদ আৰম্ভ হৈছিল।

পিছত, দুয়োটা পক্ষৰ মাজত এক আপোচ মূলক বৈঠক হৈছিল। শনিবাৰে নিশা চাৰপাৰা গাঁৱত সভাখন অনুষ্ঠিত হৈছিল। সেই বৈঠকৰ শেষত, যেতিয়া পুনৰ বাৰ্তালাপ আৰম্ভ হৈছিল, দুয়োপক্ষৰ মাজত কাজিয়া আৰম্ভ হৈছিল। তেতিয়া হতাহত হৈছিল।ঘটনাটোৰ সৈতে জড়িত সকলোকে কিশোৰ বা যুৱক বুলি কোৱা হৈছিল। সংঘৰ্ষৰ পিছত তেওঁলোকে দুয়োখন গাঁৱৰ পৰা পলাই গৈছিল।

অৱশ্যে, ফেচবুক ষ্টেটাছৰ বাবে বাংলাদেশত হিংসাত্মক ঘটনা সংঘটিত হোৱাটো প্ৰথম বাৰৰ বাবে নহয়। শুকুৰবাৰে নিশা চিলেটৰ বিয়ানিবজাৰত জলকুকুৰাসম্পৰ্কে ফেচবুকৰ মন্তব্যক লৈ সংঘৰ্ষত কমেও ছয়জন লোক আহত হয়। যোৱা বছৰৰ ২৬ নৱেম্বৰত গোপালগঞ্জৰ কাশিয়ানীত ফেচবুক ষ্টেটাছক লৈ হোৱা সংঘৰ্ষত ৩০ জন লোক আহত হৈছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে, ব্ৰহ্মনব্ৰিয়াৰ এটা পোষ্টৰ চাৰিওফালে সংঘৰ্ষত 15 জন লোক আহত হৈছিল।ফেচবুকত মন্তব্য বা পোষ্টৰ বাবে বাংলাদেশত কেইবাবাৰো সাম্প্ৰদায়িক হিংসাত্মক ঘটনাও সংঘটিত হৈছে।

Leave A Reply