Breaking

স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিবলৈ সময়ে সময়ে শৰীৰক ডিটক্স কৰা প্ৰয়োজন, শৰীৰৰক কেতিয়া ডিটক্স কৰিব লাগে জানক

0 1,537

সিং যে আপোনাৰ শৰীৰক ডিটক্সৰ প্ৰয়োজন: শৰীৰৰ ভিতৰভাগ পৰিষ্কাৰ কৰাটো শৰীৰৰ বাহ্যিক পৰিষ্কাৰ কৰাৰ দৰেই গুৰুত্বপূৰ্ণ। শৰীৰত জমা হোৱা ময়লাবোৰে বহুতো গুৰুতৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিবলৈ শৰীৰত জমা হোৱা ময়লা পৰিষ্কাৰ কৰা প্ৰয়োজন। বহুতো বেয়া অভ্যাস যেনে জাংক ফুড, পৰ্যাপ্ত পানী নোখোৱা, ব্যায়াম নকৰা, সমান আহাৰ নোখোৱা আদিৰ ফলত শৰীৰত লেতেৰা হয়। বহুলোকৰ মনলৈ অহা প্ৰশ্নটো হ’ল শৰীৰটো কিয় ডিটক্স কৰিব? বা কি সময়ত আমাৰ শৰীৰক ডিটক্স কৰাৰ প্ৰয়োজন? যেতিয়া আপোনাৰ শৰীৰত অত্যাধিক বিষাক্ত পদাৰ্থ থাকে, আপোনাৰ শৰীৰে ইয়াক সূচায়। এনে পৰিস্থিতিত, আমি ইয়াত আপোনাক ক’ম যে আপুনি কেতিয়া আপোনাৰ শৰীৰ ডিটক্স কৰিব লাগে?

মুখ আৰু শৰীৰৰ গোন্ধ
যদি আপোনাৰ মুখত শৰীৰৰ ঘামৰ গোন্ধ বা গোন্ধ আছে, এক ডাঙৰ কাৰণ হৈছে আপোনাৰ শৰীৰত থকা লেতেৰাৰ সংকেত দিয়া। যেতিয়া আপোনাৰ শৰীৰত যথেষ্ট বিষাক্ত পদাৰ্থ সংগ্ৰহ কৰা হয়, আপোনাৰ শৰীৰত অধিক ঘাম ওলায়। একে সময়তে, আপোনাৰ উশাহও গোন্ধযুক্ত হৈ পৰে। যদি আপুনিও প্ৰায়ে এই সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে, বুজি ব যে আপোনাৰ শৰীৰে এতিয়া ডিটক্স কৰিব লাগিব।
যদি আপোনাৰ পেট বেয়া হয় লোকসকল পেট ফুলা, বদহজম, পেট আৰু কোষ্ঠকাঠিন্য আদিৰ দৰে সমস্যাৰ দ্বাৰা অসুবিধাত পৰে। কিন্তু এইটো এটা লক্ষণ হ’ব পাৰে যে আপোনাক ডিটক্সৰ প্ৰয়োজন। কিয়নো অন্ত্ৰত সঞ্চিত লেতেৰা আৰু বিষাক্ত পদাৰ্থই আপোনাৰ হজম নষ্ট কৰে আৰু পাকস্থলীৰ সমস্যা সৃষ্টি কৰে। যদি আপোনাৰ পেট বেয়া হয় বা বহুবাৰ হজমৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়, আপুনি আপোনাৰ শৰীৰক ডিটক্স কৰিব লাগিব।

শৰীৰত হৰমনৰ ভাৰসাম্য বিঘ্নিত হয়।
এই সমস্যাটো মহিলাসকলৰ ক্ষেত্ৰত বেছি। মহিলাসকলে মেজাজ সলনি হোৱা, খজুৱতি, কামত নথকাআদি সমস্যাৰ সন্মুখীন হয় কিয়নো যেতিয়া শৰীৰত বিষাক্ত পদাৰ্থ বৃদ্ধি হয়, ই তেওঁলোকৰ বিপাক প্ৰভাৱিত কৰে। শৰীৰত হৰমনৰ ভাৰসাম্য বজাই ৰাখিবলৈ, এক শক্তিশালী বিপাক হোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। সেয়েহে, শৰীৰত হৰমনৰ ভাৰসাম্যৰ বাবে, শৰীৰক ডিটক্স কৰা প্ৰয়োজন।

ব্রণ আৰু মুখত দাগ

বেছিভাগ ছালৰ সমস্যা শৰীৰৰ লেতেৰাৰ ফলত হয়। ই আপোনাৰ তেজও অশুদ্ধ কৰে। ছালৰ দাগ, ব্রণ, দাগ আৰু ফোৰ্টৰ দৰে সমস্যাহৈছে কাৰণ। ইয়াৰ উপৰিও, হৰমনৰ ভাৰসাম্যহীনতাৰ বাবে, ছালৰ বহুতো সমস্যা আছে, এনেদৰে যে যদি আপুনি ছালৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়, তেনেহ’লে শৰীৰক ডিটক্স কৰাৰ সময়।