Breaking

আজি গণেশ চতুৰ্থী। গণেশ চতুৰ্থীৰ দিনা বাপ্পাক কিদৰে সন্তুষ্ট কৰিব…

0 22

মাঘ মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ চতুৰ্থী তিথিত ভগৱান গণেশৰ জন্ম। সেইবাবেই আজিৰ দিনটোত তিলকুণ্ড চতুৰ্থী পালন কৰা হয়। এই দিনটোত গণেশ জীৰ উপবাসে আৰু কিছু ব্যৱস্থা কৰিলে বিশেষ ফল পোৱা যায়।হিন্দু ধৰ্ম শাস্ত্ৰত গণেশ চতুৰ্থীৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে। গণেশ জীক প্ৰতিমাহে দুয়োপক্ষৰ চতুৰ্থী তাৰিখত পূজা কৰা হয়। এই দিনটোত ব্ৰত ৰাখি আৰু কিছুমান প্ৰয়োজনীয় ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিলে মানুহৰ সৌভাগ্য বৃদ্ধি পায়। এইবাৰ ২৫ জানুৱাৰী বুধবাৰত পৰিছে গণেশ চতুৰ্থীৰ। এনে পৰিস্থিতিত আজিৰ দিনটোৰ গুৰুত্ব বহুগুণে বাঢ়ি যায়। কেৱল এয়াই নহয়, আজি গঢ় লৈ উঠিছে ৰবি যোগ, পৰিঘা যোগ, ৰবি যোগ আৰু শিৱ যোগ। এনে পৰিস্থিতিত গণেশ জয়ন্তীৰ শুভ উপলক্ষে গণেশৰ প্ৰিয় বস্তু আগবঢ়াই এজন ব্যক্তিৰ প্ৰগতিৰ দুৱাৰ খোল খায়। ইয়াৰ লগতে দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদো লাভ কৰা হয়।

ৰবি যোগত গণেশ জয়ন্তী উদযাপন কৰা হ’ব

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে গণেশ জয়ন্তীৰ দিনটোত ৰবি যোগৰ সৃষ্টি হৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি জনাব যে ৰবি যোগ ৰাতিপুৱা ০৭:১৩ বজাৰ পৰা নিশা ০৮:০৫ বজালৈ হব। একে সময়তে আজিৰ দিনটোত গণেশ পূজাৰ শুভ সময় পুৱা ১১.২৯ বজাৰ পৰা নিশা ১২.৩৪ বজালৈ। এনে পৰিস্থিতিত ৰবি যোগত তিলকুণ্ড চতুৰ্থী উদযাপন কৰা হ’ব।

মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ

ধৰ্মীয় কিংবদন্তি অনুসৰি যেতিয়া মা লক্ষ্মীয়ে গণেশক নিজৰ পুত্ৰ বুলি গণ্য কৰিছিল, তেতিয়া গণেশক পূজা কৰা ঘৰত মা লক্ষ্মীৰ স্থায়ী বাসস্থান হ’ব বুলি তেওঁক এক বৰদান দিছিল। এই কাৰণে গণেশ জয়ন্তীক পূজা কৰিলে দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়।

এইবোৰ ভগৱান গণেশক অৰ্পণ কৰক

  • গণেশ জয়ন্তীৰ দিনা বাপ্পাক মোদক আগবঢ়াওক। বিশ্বাস কৰা হয় যে ভগৱান গণেশে মোদকক অতিশয় ভাল পায়। আজিৰ দিনটোত গণেশক মডাক আগবঢ়ালে সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়।
  • আনহাতে এই দিনটোত কল খাব। জ্যোতিষৰ মতে কল গণেশৰ বাবেও অতি প্ৰিয়। কিন্তু সদায় এটা বাণ্ডিলত কল আগবঢ়াওক।

জ্যোতিষৰ মতে মখানা খীৰ গণেশকো আগবঢ়াব পাৰি। খীৰ লক্ষ্মী দেৱীৰ অতি প্ৰিয়। এনে অৱস্থাত গণেশ জীক খীৰ অৰ্পণ কৰি ধন-সম্পত্তি লাভ কৰে।


হাতৰ কব্জিৰ সঙ্গী
একে সময়তে গণেশ জীৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ কেশৰ যুক্ত শ্ৰীখণ্ডৰ ভোগও আগবঢ়াব পাৰি। ইয়াৰ দ্বাৰা বাপ্পা অতি সুখী হয় আৰু ভক্তসকলৰ সকলো কামনা পূৰণ হয়।

Leave A Reply