Breaking

আজি পৰিনীতি চোপ্ৰা জন্মদিন, ভগ্নী প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰাৰ সফলতাৰ ছাঁত বলীউডত প্ৰৱেশ কৰিছিল নেকি পৰিনীতিয়ে…

0 84

পৰিনীতি চোপ্ৰাঃ প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰাৰ ভগ্নী তথা অভিনেত্ৰী পৰিনীতি চোপ্ৰাৰ নাম লাইমলাইটত। পৰিণীতিয়ে কেতিয়াও অভিনেত্ৰী হ’ব বিচৰা নাছিল। জ্যেষ্ঠ ভগ্নী প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰাৰ সফলতাৰ ছাঁত বলীউডত অভিষেক ঘটোৱা পৰিনীতি চোপ্ৰাই পৰিৱেশ। আজি পৰিণীতি চোপ্ৰাৰ ওপজা দিন। ১৯৮৮ চনৰ ২২ অক্টোবৰত আম্বালাত জন্মগ্ৰহণ কৰা পৰিনীতি চোপ্ৰা আজি বলীউডৰ সুপৰিচিত অভিনেত্ৰীসকলৰ ভিতৰত গণ্য কৰা হয়। আজিকালি পৰিণীতি কামৰ অভাৱ নাই যদিও এটা সময় আছিল যেতিয়া তাই অভিনেত্ৰী হ’ব বুলিও ভবা নাছিল পৰিণীতিয়ে। আচলতে পৰিনীতি চোপ্ৰা সৰুৰে পৰা পঢ়া-শুনাৰ প্ৰতি থকা আগ্ৰহৰ বাবে স্কুলৰ পৰা কলেজলৈকে সদায় প্ৰথম স্থানত আছে।

বিদেশত পঢ়া-শুনা সমাপ্ত কৰি পৰিনীতি চোপ্ৰাই নিজৰ দেশলৈ উভতি আহি মুম্বাইৰ যশ ৰাজ ফিল্মছত কাম কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। এই কাম অভিনয়ৰ লগত একেবাৰেই সম্পৰ্ক নাছিল। আচলতে মুম্বাইলৈ অহাৰ পিছত পৰিনীতিয়ে যশ ৰাজ ফিল্মছৰ বিপণন বিভাগত ইন্টাৰশ্বিপ কৰিছিল আৰু তাৰ পিছত ইয়াৰ জনসংযোগ পৰামৰ্শদাতা বিভাগত যোগদান কৰিছিল। জনসংযোগ বিভাগত কাম কৰি থাকোঁতে ‘বেণ্ড বাজা বাৰাত’ ছবিখনৰ সকলো ইভেণ্ট চম্ভালিছিল আৰু এই সময়ত এই ছবিখনৰ সাক্ষাৎকাৰ চম্ভালি থকাৰ সময়তে তেওঁ উপলব্ধি কৰিছিল যে তেওঁও অভিনেত্ৰী হ’ব বিচাৰে। মাত্ৰ তিনিমাহৰ ভিতৰতে পৰিনীতি অনুষ্কা শৰ্মাৰ পি আৰৰ পৰা সহ অভিনেতালৈ পৰিণত হয়। আচলতে এই কথা উপলব্ধি কৰাৰ পিছত পৰিনীতি চোপ্ৰাই ‘লেডিজ বনাম ৰিকি বাহল’ ছবিখনৰ বাবে অডিচন দিছিল আৰু তেওঁ নিৰ্বাচিত হৈছিল।

Leave A Reply