Breaking

এই দিশত হালধি গছ ৰুব লাগে…ঘৰত কেতিয়াও ধনৰ অভাৱ নহ’ব

0 2,345

এই দিশত হালধি গছ প্ৰয়োগ কৰক, ঘৰত কেতিয়াও ধনৰ অভাৱ নহ’ব।বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ঘৰত হালধি গছ ৰোপণ কৰাটোও অতি ভাগ্যৱান বুলি গণ্য কৰা হয়। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে ঘৰত হালধি গছ ৰোপণ কৰিলে সমৃদ্ধি বৃদ্ধি হয় আৰু অৰ্থনৈতিক দুৰ্দশা আঁতৰ হয়।হালধি নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ ঘৰৰ পাকঘৰত ব্যৱহাৰ কৰা হয়। হালধিয়ে কেৱল পাচলিৰ ৰং সলনি নকৰে, লগতে ইয়াক খাই বহুতো ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষা দিয়ে। কিন্তু আপুনি জানেনে যে ঘৰত হালধি গছ ৰোপণ কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়? হালধি হৈছে উপাসনা সামগ্ৰীৰ এক অপৰিহাৰ্য বস্তু। যিকোনো কাম আৰম্ভ কৰাৰ আগতে হালধি ব্যৱহাৰ কৰা হয়। হালধি গছ ৰোপণ কৰাৰ সঠিক দিশ আৰু উপায় বৰ্ণনা কৰোঁ আহক।

ঘৰত হালধি গছ ৰোপণ কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ঘৰত হালধি গছ ৰোপণ কৰাটোও অতি ভাগ্যৱান বুলি গণ্য কৰা হয়। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে ঘৰত হালধি গছ ৰোপণ কৰিলে সমৃদ্ধি বৃদ্ধি হয় আৰু অৰ্থনৈতিক দুৰ্দশা আঁতৰ হয়। একে সময়তে, ঘৰত এই গছবোৰ ৰোপণ কৰিলে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সম্পৰ্কশক্তিশালী হয়। কিন্তু হালধি উদ্ভিদৰ শুভ লাভালাভ প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে, ইয়াক সঠিক দিশত ৰোপণ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

এই দিশত হালধি গছ ৰোপণ কৰক

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, হালধি উদ্ভিদসদায় দক্ষিণ আৰু পূবৰ মাজভাগত (অপমানজনক কোণ) ৰোপণ কৰিব লাগে। যদি এই দিশত হালধি প্ৰয়োগ কৰা হয়, তেন্তে ই ধনাত্মক শক্তিৰ প্ৰবাহলৈ লৈ যায়। একে সময়তে, সকলো বাস্তু দোশাও পৰিত্ৰাণ পায়। যদি আপুনি ও বিচাৰে যে ঘৰত সুখৰ শান্তি থাকিব লাগে, তেন্তে হালধি গছটো পশ্চিম-উত্তৰ দিশত ৰোপণ কৰক। ইয়াৰ উপৰিও, পূব বা উত্তৰ দিশত হালধি উদ্ভিদ ৰোপণ কৰাটো শুভ বুলিও গণ্য কৰা হয়। এই দিশত গছপুলি ৰোপণ কৰিলে সুখ, সমৃদ্ধি আৰু সম্পদৰ লাভালাভ হয়।

হালধিৰ এটা পিণ্ড সুৰক্ষিত স্থানত ৰাখিব

এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে হালধিৰ মালাৰে যিকোনো মন্ত্ৰ জপ কৰিলে শুভ ফল প্ৰাপ্ত হয়। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, হালধি উদ্ভিদ ৰোপণ কৰি, বৃহস্পতি গ্ৰহ শক্তিশালী হৈ পৰে, যাতে পাৰস্পৰিক সম্পৰ্কত কোনো মতভেদ নাথাকে আৰু ঘৰৰ ভিতৰত এক ইতিবাচক শক্তি থাকে। ইয়াৰ বাহিৰেও, ঘৰৰ সুৰক্ষিত স্থানত বা আন যিকোনো আলমাৰীত হালধিৰ পিণ্ড এটা ৰাখিলে মালক্ষ্মীৰ কৃপা অক্ষুণ্ণ থাকে। এনে কৰাৰ দ্বাৰা, ঘৰত কেতিয়াও ধনৰ অভাৱ নহয়।