Breaking

পুৰুষক প্লাষ্টিকৰ বেগৰ সৈতে তুলনা টুইংকল খান্নাৰ! টুইংকলৰ এই মন্তব্যৰ উত্তৰ দিলে কংগনাই…

0 19

শেহতীয়াকৈ দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত টুইংকল খান্নাই পুৰুষক প্লাষ্টিকৰ বেগৰ সৈতে তুলনা কৰিছিল। এই মন্তব্যৰ প্ৰতিবাদত কংগনাই ছচিয়েল মিডিয়া পেজত কিছু লিখিলে। বিতৰ্ক যেন কংগনাৰ আন এটা নাম, তেনেদৰে ছচিয়েল মিডিয়াত জড়িত হৈ পৰিল অভিনেত্ৰী কংগনা ৰানাউট। ছচিয়েল মিডিয়াত তেওঁ অতি সক্ৰিয়। ক’ত কি হৈছে, কোনে কি কৈছে, তাৰ ওপৰত তেওঁ তীক্ষ্ণ দৃষ্টি ৰাখে। এইবাৰ কংগনাৰ সমালোচনাৰ কেন্দ্ৰবিন্দু হৈছে টুইংকল খান্না। শেহতীয়াকৈ দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত টুইংকলে পুৰুষক প্লাষ্টিকৰ বেগৰ সৈতে তুলনা কৰিছিল। কিছুদিন পূৰ্বে মহিলাৰ জীৱনত পুৰুষৰ ভূমিকা সন্দৰ্ভত টুইংকলে কৈছিল, “মই কৈয়েই থাকোঁ যে ছোৱালীক ভাল হ’বলৈ পুৰুষৰ প্ৰয়োজন নাই।” পুৰুষ আমাৰ জীৱনত প্লাষ্টিকৰ বেগৰ দৰে।

বেগৰ ভিতৰত বস্তু কঢ়িয়াই নিয়াটো সুবিধাজনক। এই মন্তব্যৰ প্ৰতিবাদত তেওঁ ছচিয়েল মিডিয়া পেজত লিখিছিল। কংগনাই টুইংকললৈ লিখিছে, ‘যিসকলে পুৰুষক প্লাষ্টিকৰ বেগ বুলি কয় তেওঁলোকে পুৰুষতকৈ কোনো সুবিধা লাভ নকৰে? ৰূপৰ চামুচেৰে জন্ম লোৱা জীৱন, সোণৰ প্লেটত পৰিবেশন কৰা কেৰিয়াৰ উপভোগ কৰাৰ পিছত এনে মন্তব্য কৰাটো সহজ। তেওঁলোকে জীৱনত আচলতে কি বিচাৰে? এইটো নাৰীবাদ নেকি? কংগনাৰ কথাৰ উত্তৰ নিদিলে টুইংকলে। অৱশ্যে দুয়োপক্ষৰ মতামত শুনাৰ পিছত বহুতে অনুভৱ কৰিলে যে কংগনাই বিষয়টোৰ অলপ বেছি গভীৰতালৈ গৈছে। টুইংকলে বৰ ধেমেলীয়াকৈ শব্দবোৰ ক’লে। বহুতে অনুভৱ কৰিছিল যে এই বিষয়ে হুলস্থুল কৰাৰ কোনো কাৰণ নাই। ​

Leave A Reply