Breaking

বিৰোধী মিত্ৰজোঁটৰ ইণ্ডিয়াৰ বিৰুদ্ধে পুনৰ সৰব কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ। এই মিত্ৰতাৰ উদ্দেশ্য কেৱল ‘ষড়যন্ত্ৰ’ কৰাঃ শ্বাহ

0 27

বিৰোধী মিত্ৰজোঁটৰ ইণ্ডিয়াৰ বিৰুদ্ধে পুনৰ সৰব কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ। এই মিত্ৰতাৰ উদ্দেশ্য কেৱল ‘ ষড়যন্ত্ৰ’ কৰাঃ শ্বাহ। বিৰোধী মিত্ৰজোঁটৰ ইণ্ডিয়াৰ বিৰুদ্ধে পুনৰ সৰব কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ। শ্বাহে শেহতীয়াকৈ বিহাৰৰ মধুবনীত বিজেপিৰ এক সভাত কয়, “ইয়াৰ পূৰ্বে তেওঁলোকে ইউপিএৰ নামত মিত্ৰতা গঠন কৰি ১২ লাখ কোটি টকাৰো অধিক টকাৰ দুৰ্নীতি কৰিছিল। এতিয়া তেওঁলোকে এটা নতুন নামৰ সৈতে দুৰ্নীতি কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰ কৰিছে। লালু প্ৰসাদ যাদৱে ৰে’ল মন্ত্ৰী হৈ থাকোতে ডাঙৰ দুৰ্নীতি কৰিছিল। তেওঁলোকে ইউপিএৰ নাম লৈ পুনৰ মানুহৰ মাজলৈ ঘূৰি আহিব নোৱাৰিব বুলি অনুভৱ কৰিছে, সেয়া তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ নতুন মিত্ৰজোঁটৰ নাম ‘ইণ্ডিয়া’ ৰাখিছে। তেওঁলোকৰ মিত্ৰজোঁটৰ নেতাসকলে ৰক্ষা বন্ধন, জন্মাষ্টমীৰ বন্ধ বাতিল কৰে আৰু ৰামচৰিতমানসক অসন্মান কৰে। পৰম্পৰাগত ধৰ্মক ৰোগৰ সৈতে তুলনা কৰা হয়। তেওঁলোকে কেৱল তোষণ আৰু দুৰ্নীতিৰ ৰাজনীতিত লিপ্ত হৈ আছে। “

লক্ষণীয়ভাৱে, গেৰুৱা দলে বিৰোধীৰ নতুন মিত্ৰজোঁট ‘ইণ্ডিয়া’ক ‘ইণ্ডি’ মিত্ৰতা হিচাপে অভিহিত কৰি আহিছে। ইয়াৰ কাৰণো বাখ্যা কৰা হৈছে। বিজেপি নেতা আৰু সংসদীয় পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰী প্ৰহ্লাদ যোশীয়ে কৈছিল “কিছুমান লোকে ইণ্ডিয়া এলায়েন্স বুলি কৈছে, কিন্তু আমি ইণ্ডি এলায়েন্স বুলি কোৱা উচিত। মিত্ৰতা শব্দটো কোৱাটো শুদ্ধ নহয়।’’ শ্বাহে বিহাৰত আৰজেডি-জেডি(ইউ) মিত্ৰতাক “তেল-পানী”ৰ মিত্ৰতা বুলিও অভিহিত কৰে। তেওঁৰ মতে, বিহাৰত লালু-নীতিশ মিত্ৰতাও “অবাস্তৱ” ঠিক যেনেদৰে তেল আৰু পানী মিহলি নহয়। কিছুদিন পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কৈছিল যে ভাৰত মিত্ৰজোঁটে সনাতন ধৰ্ম ধ্বংস কৰিব বিচাৰে।মোদীয়ে কৈছিল “ইণ্ডিয়া মিত্ৰজোঁটে সনাতন ধৰ্মৰ সমাপ্তি বিচাৰে। তেওঁলোকে স্বামী বিবেকানন্দ আৰু লোকমান্য তিলকৰ দৰে ব্যক্তিত্বক অনুপ্ৰাণিত কৰা সনাতন ধৰ্মক দেশৰ পৰা মচি পেলাবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। আজি তেওঁলোকে মুকলিকৈ আমাৰ ধৰ্মক আক্ৰমণ কৰিছে, কাইলৈ তেওঁলোকে দেশৰ জনসাধাৰণক আক্ৰমণ কৰিব।’’

Leave A Reply