১৭ খন ৰাজ্য-কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলৰ জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলৰ সৈতে কেন্দ্ৰীয় যুৱ আৰু ক্ৰীড়া মন্ত্ৰীৰ আলোচনা ৷

0 1,108

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক :

যুৱ বিষয়ক, ক্ৰীড়া মন্ত্ৰালয় আৰু ১৭ খন ৰাজ্য তথা কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলৰ জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলৰ সৈতে কেন্দ্ৰীয় যুৱ আৰু ক্ৰীড়া মন্ত্ৰী কিৰেণ ৰিজিজুৱে মঙলবাৰে ভৱিষ্যতৰ ক্ৰীড়াৰ কৰ্মসূচী পৰিকল্পনাৰ বাবে এক মতবিনিময় কৰে৷ উল্লেখ্য যে এয়া হ’ল মন্ত্ৰীজনৰ দুদিনীয়া ভিডিঅ’ অনুষ্ঠানৰ ১৭ খন ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলৰ যুৱ আৰু ক্ৰীড়া মন্ত্ৰীসকল আৰু জ্যেষ্ঠ বিষয়াৰ লগত হোৱা প্ৰথম দিনাৰ ভিডিঅ’ কনফাৰেন্স কাৰ্যসূচী অতি উদ্দেশ্যপূৰ্ণ আছিল ৷ ৰাজ্যবোৰে ক’ৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ কৰা আৰু ভৱিষ্যতে ক্ৰীড়া আৰু যুৱ সংক্ৰান্তীয় আঁচনিত পৰিকল্পনাৰ প্ৰস্তাৱ লোৱা হয় বুলি ৰিজিজুৱে জনাইছে ৷ সভাত আলোচ্য সূচীত ক’ভিড-১৯ হৈ থকা সময়ত গৃহিত পদক্ষেপৰ পৰ্যালোচনা, ৰাজ্যিক পৰ্যায়ত ক্ৰীড়াৰ কাৰ্যক্ৰম পুনৰ আৰম্ভ কৰা আৰু ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলত ব্লক আৰু জিলা পৰ্যায়ত প্ৰতিযোগিতাৰ জৰিয়তে উদীয়মান ক্ৰীড়া প্ৰতিভা চিহ্নিত কৰা সম্পৰ্কত আলোচনাত অন্তর্ভুক্ত আছিল ৷ ইয়াত সমগ্ৰ দেশৰ সকলো পাঠ্যক্ৰমৰ অংশ হিচাপে ফিটনেছ আৰু ক্ৰীড়া অন্তর্ভুক্ত কৰাৰ বিষয়েও আলোচনা কৰা হ’ব ৷ এই বছৰৰ শেষৰ ফালে বা পাছৰ বছৰৰ প্ৰথম অৱস্থাত খেল’ ইণ্ডিয়া আৰু যুৱ মহোৎসৱ পৰিচালনা কৰাৰ পৰিকল্পনা সঠিক কৰা হ’ব ৷ বিভিন্ন বিষয়ত আলোচনা হ’ব লগা এই সভাত ৰাজ্যবোৰক দুভাগত ভাগ কৰা হৈছে ৷