Breaking

শনিবাৰৰ পৰা সংযুক্ত আৰব আমিৰশ্বাহিত আইপিএল : ২০১৯ৰ বিশ্বকাপৰ পাচত প্ৰথমবাৰলৈ খেলপথাৰত ধোনী

0 1,268

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক : কৰ’না ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চলিত বছৰৰ আইপিএল শনিবাৰৰ পৰা সংযুক্ত আৰব আমিৰশ্বাহিত অনুষ্ঠিত হ’ব ৷ ১৩ সংখ্যক আইপিএলৰ উদ্বোধনী মেচখন তিনিবাৰৰ চেম্পিয়ন চেন্নাই ছুপাৰ কিংছ আৰু চাৰিবাৰৰ চেম্পিয়ন মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ মাজত আবু ধাবিৰ শ্বেইখ জয়াদ ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ’ব ৷ মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক মাহেলা জয়ৱৰ্দ্ধনে নিশ্চিত কৰিছিল যে অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ কুইণ্টল ডি ককেৰ সৈতে বেটিং আৰম্ভ কৰিব ৷ মন কৰিব লগা যে ২০১৯ চনৰ জুনত আইচিচি বিশ্ব কাপত নিউজীলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে হোৱা ছেমিফাইনেলত উইকেট কীপাৰ-বেটছমেন মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীক দেখাৰ পাচত এইবাৰ প্ৰথমবাৰলৈ দেখিবলৈ পোৱা যাব ৷ মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ আৰু চেন্নাই ছুপাৰ কিংছৰ খেলুৱৈৰে স্বপ্নৰ এঘাৰজন খেলুৱৈৰ তালিকা ইতিমধ্যে প্ৰকাশ হৈছে ৷ এই খেলুৱৈসকল হ’ল- উইকেটকীপাৰ মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী (অধিনায়ক), বেটছমেন হ’ল ৰোহিত শৰ্মা (উপ অধিনায়ক), কুইণ্টল ডি ককে, শ্বেন ৱাটছন, ফ্ৰাংকোইছ ডু প্লেছিছ৷ অলৰাউণ্ডাৰ হ’ল হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়া, ৰবীন্দ্ৰ জাদেজা ৷ বলাৰ হ’ল কুনাল পাণ্ডিয়া, পিযুয চাৱাল, যশপ্ৰীত বোমৰাহ, দীপক চাহাৰ ৷ দলত স্থান পাব লগা সাম্ভাৱ্য খেলুৱৈসকল হ’ল-

মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ একাদশ : ৰোহিত শৰ্মা, কুইণ্টল ডি ককে, সূৰ্য কুমাৰ যাদৱ, ঈশ্বান কিশান, কুনাল পাণ্ডিয়া, হৰ্ডিক পাণ্ডিয়া, কিৰেণ পোলাৰ্ড/ নাথান কুল্টাৰ-নীল, ধাৱাল কুলকাৰ্ণি, ৰাহুল চাহাৰ, ট্ৰেণ্ট ব’ল্ট, যশপ্ৰীত বোমৰাহ ৷

চেন্নাই ছুপাৰ কিংছ একাদশ : শ্বেন ৱাটছন, ফ্ৰাংকোইছ ডু প্লেছিছ, অম্বাতি ৰায়ডু, এমএছ ধোনী, কেদাৰ যাদৱ, ৰবীন্দ্ৰ জাদেজা, ডোৱাইন ব্ৰাভো, শাৰদুল ঠাকুৰ, পীযুষ চাওলা, দীপক চাহাৰ, লংগি এনজিদি/ইমৰান তাহিৰ ৷

দুয়োটা স্কোৱাদত থকা খেলুৱৈসকল হ’ল
চেন্নাই ছুপাৰ কিংছ : নাৰায়ণ জগৱদীছন, ৰতুৰাজ গাইকোৱাড, কে এম আছিফ, ৰবীন্দ্ৰ জাদেজা, এম বিজয়, এম এছ ধোনী, জোছ হেজলউড, কেদাৰ যাদৱ, হৰভজন সিং, কৰ্ণ শৰ্মা, পীযুষ চাওলা, অম্বাতি ৰায়ডু, সুৰেশ ৰাইনা, ইমৰান তাহিৰ, দীপক চাহাৰ, ফাফ ডু প্লেছিছ, শাৰদুল ঠাকুৰ, মিছেল ছিণ্টনাৰ, ডোৱাইন ব্ৰাভো, লংগি এনজিদি, শ্যাম কুৰান, মনু কুমাৰ, শ্বেন ৱাটছন, ছাই কিশোৰ ৷
মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ : ৰোহিত শৰ্মা, শ্বেৰফানে ৰাদাৰফৰ্ড, সূর্যকুমাৰ যাদৱ, আনমলপ্রীত সিং, ক্রিছ লিন, সৌৰভ তিৱাৰী, ধাৱাল কুলকাৰ্ণি, যশপ্রীত বুমৰাহ, লাচিত মালিংগা, মিচেল মেকক্লেনাঘন, ৰাহুল চাহাৰ, ট্রেণ্ট বোল্ট, মহচিন খান, প্রিন্স বলবন্ত ৰায় সিং, দিগ্বিজয় দেশমুখ, জয়দিক পাণ্ডিয়া, জয় কাইৰণ পোলার্ড, ক্রুনাল পাণ্ডিয়া, অনুকুল ৰায়, নাথান কুল্টাৰ-নীল, ঈশ্বান কিশান, কুইণ্টন ডি কক, আদিত্য তাৰে ৷ ভাৰতীয় সময় মতে খেলখন সন্ধিয়া ৭.৩০ বজাত আৰম্ভ হ’ব ৷