Breaking

দীপাৱলী উদযাপন আমেৰিকাৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছৰ, ইজৰাইল-হামাছ যুদ্ধ সন্দৰ্ভতো দিলে বাৰ্তা…

0 40

কমলা হেৰিছৰ দীপাৱলী উদযাপন: মঙলবাৰে আমেৰিকাৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছে ৱাশ্বিংটনস্থিত নিজৰ বাসগৃহত দীপাৱলী উদযাপন কৰে। এই সময়ত তেওঁ ইজৰাইল-হামাছ যুদ্ধৰ কথাও উল্লেখ কৰে। তেওঁ কয় যে ইজৰাইল আৰু হামাছৰ যুদ্ধৰ বাবে আজি বিশ্বই এক কঠিন আৰু অন্ধকাৰ মুহূৰ্তৰ সন্মুখীন হৈছে। অতিথিসকলক সম্বোধন কৰি ৫৯ বছৰীয়া হেৰিছে কয়, ‘যি সময়ত আমাৰ পৃথিৱীত বহু কথাই ঘটি আছে, সেই সময়ত আমি দীপাৱলী উদযাপন কৰিছো। বিশেষকৈ ইজৰাইল আৰু গাজাৰ পৰা এই খবৰ অহা দেখি বৰ দুখ লাগে। মই ভাবো আমি দীপাৱলী উদযাপন কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। এই উৎসৱটো পোহৰৰ।”

আমেৰিকাৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীয়ে আৰু কয় যে আমি আমেৰিকাৰ পণবন্দীসকলক ঘৰলৈ অনাটো অত্যন্ত গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু সেই অঞ্চলত উত্তেজনা বৃদ্ধি হোৱাত বাধা দিয়াটো অত্যন্ত গুৰুত্বপূৰ্ণ। উল্লেখযোগ্য যে আমেৰিকাৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছ আৰু তেওঁৰ স্বামী ডাগ ইমহফে প্ৰতি বছৰে দীপাৱলী উদযাপন কৰে। এইবাৰ ভাৰতত ১২ নৱেম্বৰত দীপাৱলী উদযাপন কৰিব। আনহাতে ভাৰতৰ লগতে বিশ্বৰ বহু দেশত ইতিমধ্যে এই পোহৰৰ উৎসৱৰ উপলক্ষে উৎসৱমুখৰ পৰিৱেশৰ সৃষ্টি হৈছে।


Leave A Reply