Breaking

বৰুণ ধাৱন কৃতি ছাননৰ চিনেমা ‘ভেদিয়া’ৰ বক্স অফিচ সংগ্ৰহৰ প্ৰথম দিন,কিমান অৰ্জন কৰিলে?

0 27

বৰুণ ধাৱন আৰু কৃতি ছাননৰ ছবি ভেদিয়া ছবিগৃহত প্ৰৱেশ কৰিছে। দীৰ্ঘদিন ধৰি এই ছবিখনক লৈ অনুৰাগীৰ মাজত হুলস্থুলীয়া পৰিৱেশৰ সৃষ্টি হৈছিল। ছবিখনৰ ট্ৰেইলাৰ ওলোৱাৰ পিছৰে পৰা দৰ্শকৰ মাজত ছবিখন চাবলৈ যথেষ্ট উৎসাহৰ সৃষ্টি হৈছে। এতিয়া এই ছবিখন মুক্তি পাইছে ,ইতিবাচক সঁহাৰি পাইছে। একে সময়তে ছবিখন মুক্তি পোৱাৰ পিছতো সকলোৰে দৃষ্টি ইয়াৰ বক্স অফিচৰ মুকলি সংগ্ৰহৰ ওপৰত থাকে।


‘ভেদিয়া’ ছবিখনৰ টিজাৰ আৰু ট্ৰেইলাৰ দৰ্শকে সমাদৰ লাভ কৰাৰ লগতে ছবিখনৰ গীতসমূহো ছুপাৰ হিট হৈ পৰিছিল। ইয়াৰ পৰিচালক অমৰ কৌশিক, যিয়ে ‘ষ্ট্ৰী’ৰ দৰে কমেডী হৰৰ ছবি নিৰ্মাণ কৰিছিল, যিখন ছবি দৰ্শকে অতিশয় ভাল পাইছিল। একে সময়তে প্ৰায় ৬০-৭০ কোটি টকাৰ বাজেটত নিৰ্মিত এই ছবিখনৰ প্ৰথম দিনৰ সংকলনটোও চৰ্চালৈ আহিছে। বাণিজ্য বিশ্লেষক তৰণ আদৰ্শৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি ছবিখনে প্ৰথম দিনাই প্ৰায় ৭.৪৮ কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিছে। যদি দেখা যায় বাজেট অনুসৰি ছবিখনৰ মুকলি সংকলন ঠিকেই আছে। অৱশ্যে ছবিখনক লৈ চলি থকা হুলস্থুলৰ মতে প্ৰথম দিনটোত উপাৰ্জন বেছি নাছিল।

আপোনালোকক কওঁ যে অজয় দেৱগানৰ “দৃশ্যাম ২” ছবিয়ে ইতিমধ্যে বক্স অফিচত শাসন কৰি থকা সময়ত এই ছবিখন মুক্তি পাইছে। এনে পৰিস্থিতিত শনিবাৰ আৰু দেওবাৰৰ সংগ্ৰহৰ পিছতহে ভেদিয়াৰ ভৱিষ্যত নিৰ্ণয় হ’ব। ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰত দৰ্শকে কোন দিশ লয় সেয়া লক্ষণীয় হ’ব।


এই ছবিখন চোৱাৰ আন এটা কাৰণ হ’ল বৰুণ ধাৱন আৰু কৃতি ছাননক ভেদিয়াৰ জৰিয়তে বহুদিনৰ মূৰত পুনৰ একেলগে কাম কৰা দেখা গৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বে ২০১৫ চনত শ্বাহৰুখ খান আৰু কাজলৰ ছবি দিলৱালেত দুয়োকে একেলগে দেখা গৈছিল।এই দুজনৰ বাহিৰেও অভিষেক বেনাৰ্জী আৰু দীপক ডব্ৰিয়ালে ছবিখনত গুৰুত্বপূৰ্ণ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে। একাংশ সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি ‘ভেদিয়া’ৰ আগতীয়া বুকিংৰ প্ৰথম দিনাই ৩০ হাজাৰ টিকট বিক্ৰী হৈছে। ছবিখন ডাঙৰ চহৰত ভালকৈ চলি আছে।

Leave A Reply