Breaking

পি এম কেয়াৰছ ফাণ্ডৰ ট্ৰাষ্টী হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে প্ৰবীণ ভাৰতীয় উদ্যোগপতি তথা টাটাৰ অধ্যক্ষ ৰতন টাটাক…

0 513

PM CARES Fund News: প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে নতুন ট্ৰাষ্টী আৰু উপদেষ্টাসকলৰ অংশগ্ৰহণেৰে PM CARES ফাণ্ডৰ কাৰ্য্যকলাপে এক ব্যাপক দৃষ্টিভংগী লাভ কৰিব। পি এম কেয়াৰছ ফাণ্ডৰ ট্ৰাষ্টী হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে প্ৰবীণ ভাৰতীয় উদ্যোগপতি তথা টাটা সন্সৰ সন্মানীয় অধ্যক্ষ ৰতন টাটা, উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ প্ৰাক্তন ন্যায়াধীশ কে টি থমাছ আৰু লোকসভাৰ প্ৰাক্তন উপাধ্যক্ষ কাৰিয়া মুণ্ডা। প্রধানমন্ত্রী কার্যালয়ে এক বিবৃতি প্রকাশ কৰি এই তথ্য প্রদান কৰিছে৷

দৰাচলতে মঙলবাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে “জৰুৰীকালীন পৰিস্থিতিত প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নাগৰিক সহায় আৰু সাহায্য পুঁজি” অৰ্থাৎ “পিএম কেয়াৰছ পুঁজি”ৰ বোৰ্ড অৱ ট্ৰাষ্টীৰ সৈতে এখন বৈঠকত মিলিত হৈছিল। পিএমঅ’ৰ মতে, বৈঠকত কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ, বিত্তমন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমনৰ লগতে নৱনিযুক্ত ট্ৰাষ্টী কে টি থমাছ, ৰিয়া মুণ্ডা আৰু অধ্যক্ষ ৰতন টাটা উপস্থিত থাকে।

এই লোকসকলক উপদেষ্টা মণ্ডলীত মনোনীত কৰা হৈছিল
সভাত ভাৰতৰ প্ৰাক্তন নিয়ন্ত্ৰক তথা মহানিৰীক্ষক ৰাজীৱ মেহৃষী, ইনফ’ছিছ ফাউণ্ডেশ্যনৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ সুধা মূৰ্তি আৰু ইণ্ডি কৰ্পছ আৰু পিৰামল ফাউণ্ডেশ্যনৰ প্ৰাক্তন কাৰ্যবাহী বিষয়া আনন্দ শ্বাহক পি এম কেয়াৰছ ফাণ্ডৰ উপদেষ্টা মণ্ডলীলৈ মনোনীত কৰাৰো সিদ্ধান্ত লোৱা হয়। পুঁজিৰ কাম-কাজৰ ক্ষেত্ৰত এক ব্যাপক পদ্ধতি লাভ কৰিব।


পিএমঅ’ৰ মতে, প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে নতুন ট্ৰাষ্টী আৰু উপদেষ্টাসকলৰ অংশগ্ৰহণেৰে পিএম কেয়াৰছ ফাণ্ডৰ কাম-কাজত এক ব্যাপক দৃষ্টিভংগী লাভ কৰিব। ৰাজহুৱা জীৱনত তেওঁৰ বিশাল অভিজ্ঞতাই এই পুঁজিক বিভিন্ন জনসাধাৰণৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ প্ৰতি অধিক সঁহাৰিজনক কৰি তুলিবলৈ অধিক গতি প্ৰদান কৰিব বুলিও তেওঁ কয়।

সভাত কোভিড-১৯ৰ ফলত পৰিয়াল হেৰুৱাই পেলোৱা ৪৩৪৫ গৰাকী শিশুক সহায় কৰি “পি এম কেয়াৰছ ফৰ চিলড্ৰেন”কে ধৰি পি এম কেয়াৰৰ সহায়ত গ্ৰহণ কৰা বিভিন্ন পদক্ষেপৰ বিষয়ে এক উপস্থাপন কৰা হয়।

কোভিড যুগত এই পুঁজিয়ে লোৱা ভূমিকাক ট্ৰাষ্টীসকলে শলাগ লোৱাৰ বিপৰীতে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে দেশবাসীক পি এম কেয়াৰছলৈ আগবঢ়োৱা উদাৰ অৱদানৰ বাবে প্ৰশংসা কৰে।

আপোনালোকক কওঁ যে Kovid-19 মহামাৰীৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ পিছত ইয়াৰ পৰা উদ্ভৱ হোৱা যিকোনো ধৰণৰ জৰুৰীকালীন বা সংকটজনক পৰিস্থিতিৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ চৰকাৰে PM Cares Fund গঠন কৰিছিল।

Leave A Reply