Breaking

বিৰাট-অনুষ্কাৰ পুত্ৰ অকাইয়ে ব্ৰিটিছ নাগৰিকত্ব লাভ কৰিব নেকি…

0 31

ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ বিৰাট কোহলী আৰু বলীউডৰ অভিনেত্ৰী পুনৰ পিতৃ-মাতৃ হ’ল। অনুষ্কা শৰ্মাই ১৫ ফেব্ৰুৱাৰীত এটি পুত্ৰ সন্তান জন্ম দিয়ে, যাৰ নাম অকায়। ২০ ফেব্ৰুৱাৰীত এই খবৰটো শ্বেয়াৰ কৰি দম্পতীহালে কয় যে তেওঁলোকে নিজৰ পুত্ৰৰ নাম ‘অকায়’ ৰাখিছে। লণ্ডনত অকায় জন্ম হোৱাৰ লগে লগে ছচিয়েল মিডিয়াত বহু চৰ্চা হৈছে যে অকাইয়ে ব্ৰিটিছ নাগৰিকত্ব লাভ কৰিব বুলি।

যিহেতু অকায়ে লণ্ডনত জন্ম লাভ কৰিছে, গতিকে তাতেই তেওঁ নিশ্চিতভাৱে নাগৰিকত্ব পাব৷ অকয় কোহলীয়ে ভাৰতীয় নাগৰিকত্ব পাব নে ব্ৰিটিছ নাগৰিকত্ব লাভ কৰিব সেই বিষয়ে বহু লোকৰ মনত বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি হৈছে, গতিকে আপোনাৰ বিভ্ৰান্তি দূৰ কৰিবলৈ লৈ আহিছো এই খবৰ। অকাইয়ে লণ্ডনত জন্মগ্ৰহণ কৰিছিল যদিও লণ্ডনৰ নাগৰিকত্ব পোৱা নাই। ব্ৰিটিছ চৰকাৰৰ নিয়ম অনুসৰি তাত নাগৰিক হ’বলৈ হ’লে পিতৃ-মাতৃ অন্ততঃ ব্ৰিটিছ নাগৰিক হ’ব লাগিব, নহ’লে বহুদিন তাতেই বাস কৰা হ’ব লাগিব। ইয়াৰ বাবেই ব্ৰিটেইনৰ বাহিৰত বাস কৰা ব্ৰিটিছ নাগৰিকৰ সন্তানে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে তাত নাগৰিকত্ব লাভ কৰে। তথ্যৰ বাবে কওঁ যে বিৰাট কোহলী আৰু অনুষ্কা শৰ্মা দুয়োজনেই ভাৰতীয় নাগৰিক, সেয়েহে অকাইয়ে ভাৰতীয় নাগৰিকত্ব লাভ কৰিব।

তথ্যৰ বাবে আপোনালোকক জনাওঁ যে ২০২১ চনৰ ১১ জানুৱাৰীত অনুষ্কা শৰ্মাই ভামিকাক জন্ম দিছিল। ২০২৪ চনৰ ১৫ ফেব্ৰুৱাৰীত অনুষ্কাই পুত্ৰ অকাইক জন্ম দিয়ে। অনুষ্কা আৰু বিৰাট এতিয়া দুটা সন্তানৰ পিতৃ-মাতৃ হৈ পৰিছে। অনুষ্কা দ্বিতীয় বাৰৰ বাবে গৰ্ভৱতী হোৱাৰ খবৰটো চচিয়েল মিডিয়াত চৰ্চাৰ বিষয় হৈ থাকিল যদিও দম্পতীহালে ইয়াৰ প্ৰতি কোনো প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ নকৰিলে। এতিয়া এই খবৰটো ওলালে, দুয়োৰে অনুৰাগী খুব সুখী।


Leave A Reply