Breaking

কে এল ৰাহুল-আথিয়াক ২.১৭ কোটি টকীয়া গাড়ী উপহাৰ দিলে বিৰাটে, ধোনীয়ে কি উপহাৰ দিলে জানক…

0 105

নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে সীমিত অভাৰৰ শৃংখলাৰ বাবে বৰ্তমান বেটছমেন বিৰাট কোহলী টিম ইণ্ডিয়াৰ অংশ। ইয়াৰ বাবে তেওঁ আৰু দলৰ বহু খেলুৱৈ ৰাহুলৰ বিয়াত উপস্থিত হ’ব নোৱাৰিলে। যদিও বিৰাটৰ উপহাৰ ৰাহুলে লাভ কৰিছিল। টীম ইণ্ডিয়াৰ তাৰকা বেটছমেন কে এল ৰাহুল আৰু বলীউডৰ অভিনেত্ৰী আথিয়া শ্বেট্টীয়ে বিবাহপাশত আবদ্ধ হৈছে। দুয়োৰে বিয়া হৈছিল খাণ্ডালাৰ শ্বেট্টী পৰিয়ালৰ বাংলোত। নিৰাপত্তাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সকলো ব্যৱস্থা অতি কংক্ৰিট কৰা হৈছিল। অতিথিসকলৰ বাবে ৫ তাৰকাযুক্ত হোটেল এখনো বুকিং কৰা হৈছিল। ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ বেটছমেন বিৰাট কোহলী আৰু তেওঁৰ পত্নী অনুষ্কা শৰ্মাই হয়তো বিয়াত উপনীত হ’ব নোৱাৰিলে, কিন্তু তেওঁলোকে এই দম্পতীক উপহাৰ দিছে। তেওঁলোকৰ উপৰি চেন্নাই ছুপাৰ কিংছৰ অধিনায়ক তথা তেওঁৰ নেতৃত্বত ভাৰতক ২টা বিশ্বকাপ জয় কৰা মহেন্দ্ৰ সিং ধোনিয়েও ৰাহুল-আথিয়াক উপহাৰ দিছে।

বিৰাটে হাত দিব নোৱাৰিলে

বৰ্তমান নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে সীমিত অভাৰৰ শৃংখলাৰ অংশ বিৰাট কোহলী। ইয়াৰ বাবেই তেওঁ আৰু দলৰ বাকীসকলে ৰাহুলৰ বিয়াত উপস্থিত হ’ব নোৱাৰিলে। যদিও বিৰাটৰ উপহাৰ ৰাহুলে লাভ কৰিছিল। ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়েও ৰাহুলক বিশেষ উপহাৰ দিয়ে।

উপহাৰ দিলে ২.১৭ কোটি টকাৰ এখন গাড়ী

বিৰাট কোহলীয়ে ৰাহুল আৰু আঠিয়াক উপহাৰ দিছে এখন বিশেষ গাড়ী। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি যদি বিশ্বাস কৰিব লাগে তেন্তে এই গাড়ীখন বিএমডব্লিউ কোম্পানীৰ, য’ত ক্ৰিকেট আৰু ছবিৰ সংমিশ্ৰণেৰে নিৰ্মিত গ্ৰাফিক্সো আছে। এই বিশেষ গাড়ীখনৰ মূল্য প্ৰায় ২.১৭ কোটি টকা বুলি কোৱা হৈছে।

বিয়াত ধোনী আহি পালেহি

২০০৭ আৰু ২০১১ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বৰ অধিনায়কত্বত ভাৰতীয় দলৰ খিতাপ দখল কৰা ধোনী ৰাহুল আৰু আথিয়াৰ বিয়াত উপস্থিত হয়। ঘৰৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্য হিচাপে দায়িত্ব লৈ দম্পতীহালক আশীৰ্বাদ দিলে। ইয়াৰ উপৰিও ৰাহুলক উপহাৰ হিচাপে দিয়া হৈছে কাৱাছাকি নিঞ্জা বাইক। এই বাইকখনৰ বজাৰ মূল্য প্ৰায় ৮০ লাখ টকা।

Leave A Reply