Breaking

বিৰাটক এদিনীয়াৰ অধিনায়ক পদৰ পৰা বৰ্খাস্ত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত গাংগুলী

0 13

নেটিজেনসকলৰ পৰা অজস্ৰ শ্লেম লাভ কৰাৰ পিছত, বিচিচিআইৰ সভাপতি সৌৰভ গাংগুলীয়ে অৱশেষত ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ বিৰাট কোহলীক এদিনীয়া আন্তৰ্জাতিক অধিনায়ক হিচাপে বৰ্খাস্ত কৰাৰ বিষয়ে মুখ খুলিছিল। বিচিচিআইৰ সভাপতি গাংগুলীয়ে মন্তব্য কৰে যে এবাৰ বিৰাট কোহলীয়ে ভাৰতৰ টি-২০ অধিনায়ক হিচাপে অব্যাহত ৰখাৰ কথা অস্বীকাৰ কৰাৰ পিছত, নিৰ্বাচকসকলে ৰোহিত শৰ্মাক এদিনীয়া আন্তৰ্জাতিকৰ শাসনভাৰ দিয়াৰ সিদ্ধান্ত লয়। ৰাষ্ট্ৰীয় দলটোৱে সীমিত অভাৰৰ ছেটআপত দুজন অধিনায়কৰ সৈতে “অত্যাধিক নেতৃত্ব” বহন কৰিব নোৱাৰে।

বুধবাৰে, বিচিচিআইয়ে ৰোহিত শৰ্মাক নতুন এদিনীয়া অধিনায়ক হিচাপে ঘোষণা কৰে। ঘোষণাৰ ঠিক পিছতে, বিচিচিআইয়ে ক্ৰিকেট অনুৰাগীসকলৰ পৰা ছ’চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মত মিশ্ৰিত প্ৰতিক্ৰিয়া লাভ কৰিছে। কেইবাজনো অনুৰাগীয়ে হঠাতে এদিনীয়া দলৰ অধিনায়কক বিৰাটৰ শাসনভাৰৰ পৰা ৰোহিতলৈ সলনি কৰাৰ বাবে বিচিচিআইক সমালোচনা কৰিছে। অৱশ্যে, বহুতে ৰোহিত শৰ্মাক নতুন এদিনীয়া শিৰোনাম হিচাপে বাছনি কৰাৰ ক্ষেত্ৰতো ইতিবাচক পোষ্ট পোষ্ট কৰিছে।

আমি বিৰাটক টি-২০ অধিনায়কৰ পদ ত্যাগ নকৰিবলৈ কৈছিলো কিন্তু তেওঁ অধিনায়ক হিচাপে অব্যাহত ৰাখিব নিবিচাৰিছিল। সেয়েহে, নিৰ্বাচকসকলে অনুভৱ কৰিছিল যে তেওঁলোকৰ দুজন অধিনায়ক থাকিব নোৱাৰে। এইটো বহুত বেছি নেতৃত্ব,” গাংগুলীয়ে কয়। গাংগুলীয়ে লগতে কয় যে নিৰ্বাচকসকলে অনুভৱ কৰিছিল যে হোৱাইট বলৰ ফৰ্মেটত বিভিন্ন ধৰণৰ নেতৃত্বই বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি কৰিব। তেওঁ কয়, “সেয়েহে চেতন শৰ্মা নেতৃত্বাধীন সমিতিয়ে পৰামৰ্শ দিছিল যে এজন নেতা থকাটো অধিক গ্ৰহণযোগ্য।”

“মই নাজানো কিন্তু তেওঁলোকে সেয়াই অনুভৱ কৰিছিল। এনেদৰেই এই সিদ্ধান্তত উপনীত হৈছিল – যি ৰোহিতক হোৱাইট বলত অধিনায়ক হ’বলৈ দিছিল আৰু বিৰাটক ৰেড বলৰ অধিনায়ক হ’বলৈ দিছিল,” গাংগুলীয়ে লগতে কয়। ৰোহিত শৰ্মাৰ সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰি গাংগুলীয়ে কয় যে তেওঁ কোনো ভৱিষ্যতবাণী কৰিব নিবিচাৰে কিন্তু নতুন অধিনায়কৰ সামৰ্থ্যৰ বিষয়ে আত্মবিশ্বাসী। “ভৱিষ্যতবাণী কৰাটো অতি কঠিন। মই তেওঁক শুভকামনা জনাইছো আৰু আশা কৰোঁ যে তেওঁ এটা ভাল কাম কৰিব।

Leave A Reply