Breaking

আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে এই ৫ খন চিনেমা চাওক! আপোনাৰ বন্ধুত্ব আৰু অধিক গভীৰ হ’ব…

0 1,581

বন্ধুত্ব দিৱস ২০২২ বলীউড চলচ্চিত্ৰঃ আগষ্ট মাহৰ প্ৰথম দেওবাৰে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্দাত বন্ধুত্ব দিৱস উদযাপন কৰা হয়। বন্ধুবৰ্গৰ প্ৰতি সমৰ্পিত এই দিনটোত, সকলোৱে তেওঁলোকৰ বন্ধুবৰ্গক শুভেচ্ছা জনাইছে, তেওঁলোকৰ সৈতে কথা পাতিছে আৰু একেলগে সময় অতিবাহিত কৰে। যদি আপুনিও আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহিত কৰিব বিচাৰে, আমি আপোনাক পাঁচখন হিন্দী চিনেমাৰ বিষয়ে ক’বলৈ গৈ আছোঁ যিবোৰ আপুনি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে চাব পাৰে। বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে এই চলচ্চিত্ৰবোৰ চাই, আপুনি আপোনাৰ বন্ধুত্ব গভীৰ কৰিব পাৰে।

ইয়ে জৱানী হে দিৱানীঃ অয়ন মুখাৰ্জীৰ ‘ইয়ে জৱানী হে দিৱানী’ হৈছে চাৰিজন স্কুলবন্ধুৰ কাহিনী য’ত ৰণবীৰ কাপুৰ, দীপিকা পাডুকন, আদিত্য ৰয় কাপুৰ আৰু কল্কি কোয়েচলিনে গুৰুত্বপূৰ্ণ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে। চলচ্চিত্ৰখনে মহাবিদ্যালয়ৰ দিনৰ পৰা চাকৰি আৰু বিবাহৰ সময়লৈকে জীৱন সামৰি লৈছে আৰু গানবোৰো যথেষ্ট ভাল।ছিচোৰ: সুশান্ত সিং ৰাজপুত আৰু শ্ৰদ্ধা কাপুৰৰ এই ছবিখন নিতেশ তিৱাৰীয়ে নিৰ্মাণ কৰিছে আৰু ই ৰাষ্ট্ৰীয় চলচ্চিত্ৰ বঁটাও লাভ কৰিছে। বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে আৰু ইয়াৰ জৰিয়তে এই সুখী-সমাপ্তিৰ চলচ্চিত্ৰখন চাওক, আপোনাৰ মহাবিদ্যালয়জীৱনৰ দিন আৰু স্মৃতিবোৰ আকৌ এবাৰ সতেজ কৰক।

দিল চাহতা হে: বন্ধু আৰু বন্ধুত্বৰ সৈতে সম্পৰ্কিত চলচ্চিত্ৰৰ উল্লেখ আছে আৰু এই ছবিখনৰ বিষয়ে কথা নক’লে, এনে হ’ব নোৱাৰে। আমিৰ খান, অক্ষয় খান্না আৰু চেইফ আলী খানে ছবিখনত বিশিষ্ট চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে আৰু এই ছবিখন পৰিচালক হিচাপে ফাৰহান আখটাৰৰ প্ৰথম খন ছবি আছিল।বীৰে দি ৱেডিং: যদি আপুনি এজনী ছোৱালী আৰু আপোনাৰ প্ৰেমিকাৰ সৈতে এখন চিনেমা চোৱাৰ কথা ভাবি আছে, তেন্তে কৰীণা কাপুৰ, সোনম কাপুৰ আহুজা, স্বৰা ভাস্কৰ আৰু শিখা তালছানিয়া অভিনীত এই ছবিখন আপোনাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ পছন্দ হ’ব পাৰে। এইখন এখন ভাল পাতল হৃদয়ৰ কমেডি ছবি।

জিন্দেগী না মিলেগী দোবাৰাঃ জয়া আখটাৰৰ ছবি জিন্দেগী না মিলেগী দোবাৰাও বহুতৰ প্ৰিয় ছবি। স্পেইনত পথ ভ্ৰমণ কৰি থকা হৃত্বিক ৰোশন, অভয় দেওল আৰু ফাৰহান আখটাৰ যথেষ্ট সম্পৰ্কিত আৰু তেওঁলোকৰ মাজৰ বস্তু আৰু অভিজ্ঞতাবোৰ এতিয়াও দৰ্শকে ভাল পায়। চলচ্চিত্ৰখন ইয়াৰ আশ্চৰ্যকৰ গান আৰু সুন্দৰ কবিতাৰ বাবেও জনাজাত।

Leave A Reply