Breaking

আমিৰ খানৰ লাল সিং চাড্ডাত মাকৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰাৰ ৪০ বছৰীয়া মনা সিঙৰ সন্দৰ্ভত কি ক’লে…

0 1,595

আমিৰ খানৰ অতি প্ৰত্যাশিত ছবি লাল সিং চাড্ডা ১১ আগষ্টত মুক্তিৰ বাবে সাজু হৈছে। চলচ্চিত্ৰখনৰ মুক্তিৰ আগতে, আমিৰ খানে শেহতীয়াকৈ মুম্বাইত সাংবাদিকৰ সৈতে কেইবাটাও বিষয়ৰ বিষয়ে কথা পাতিছিল যে কেনেদৰে নিৰ্মাতা আৰু তেওঁক ছবিখনত তেওঁৰ মাতৃৰ চৰিত্ৰত অভিনেত্ৰী মনা সিঙৰ চৰিত্ৰত কাষ্ট কৰাৰ বাবে ট্ৰ’ল কৰা হৈছে।বিমুখ সকলৰ বাবে, মনা সিঙে (40) লাল সিং চাড্ডাত 57 বছৰীয়া আমিৰ খানৰ মাতৃ শ্ৰীমতী চাড্ডাৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিব। চলচ্চিত্ৰখন ১৯৯৪ চনৰ একাডেমী বঁটা বিজয়ী ছবি ফৰেষ্ট গাম্পৰ পুনৰ নিৰ্মাণ। টম হেংকছে ইয়াত মুখ্য চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল।

বয়সৰ বিশাল ব্যৱধান থকা স্বত্বেও মনা সিঙে ছবিখনত মাকৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰা সন্দৰ্ভত সোধা প্ৰশ্নৰ প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি আমিৰে কয় যে অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে ছবিখনত এটা সুন্দৰ কাম কৰিছে আৰু বয়সৰ ভিত্তিত তেওঁক প্ৰশ্ন কৰাটো অনুচিত। পিংকভিলাৰ উদ্ধৃতি অনুসৰি, আমিৰে সাংবাদিকসকলক কৈছিল, “মই আপোনাক এটা প্ৰশ্ন সুধিব বিচাৰো যে এজন অভিনেতা হিচাপে, এজন সৃষ্টিশীল ব্যক্তি হিচাপে, যদি মই 103 বিচাৰি আছোঁ, যিটো মই কৰিব লাগিব, মোৰ বয়স চৰিত্ৰটো অভিনয় কৰাটো কিয় অনুচিত? কেৱল মোৰ বয়স ৫৭ বছৰ হোৱাৰ বাবে। যুক্তি কি? বয়স নিৰ্দিষ্ট কি হোতা হে অভিনেতাৰ বাবে? অভিনেতা কা তো ইয়ে কামল হোতা হে কে হু কুছ বি এজ কা হো আৰু কুছ বি এজ লেজ। (এজন অভিনেতাৰ বাবে বয়স কি নিৰ্দিষ্ট? প্ৰকৃত বয়স থকা স্বত্বেও পৰ্দাত যিকোনো বয়স দেখাটো অভিনেতাজনৰ সৌন্দৰ্য।”

“কি বাত কৰ ৰহে হো আপুনি লগ? ইয়ে তো মনা সিং কা কামল হে। জব আপুনি দেখোগে তো আপোনাক লগেগা কে বাদি ইয়ং লাগ ৰহী হে। ফিৰ আপোনাৰ লগেগা কে ইয়ে তো বড়ী ওল্ড ভি দিখ ৰহী হে। ইয়ে তো উস্কা কামল হে। আপুনি উস্কা কামল চেইন ৰহে উছে। বহোত ভুল কাৰ ৰহে হো। আগৰ মই মনা হোতা তো মই বহুত ডিষ্টাৰ্ব হো জাটা (আপুনি কি কৈছে? এয়া হৈছে মনা সিঙৰ উজ্জ্বলতা। যেতিয়া আপুনি তাইক চিনেমাখনত দেখিব তেতিয়া আপুনি ভাবিব যে তাইক বহুত সৰু দেখা গৈছে। আপুনি এইটোও অনুভৱ কৰিব যে তাইক বৃদ্ধ দেখাইছে। এয়া তাইৰ উজ্জ্বলতা। আপুনি তাই কৰা ভাল কামটো কাঢ়ি লৈ গৈছে। এইটো ভুল। যদি মই তাইৰ জোতাত থাকিলোহেঁতেন তেন্তে মই বহুত বিচলিত হ’লোহেঁতেন),” তেওঁ লগতে কয়।ইফালে, আমিৰ খানেও অৱশেষত মাইক্ৰ’ব্লগিং ছাইট টুইটাৰত “বয়কট লাল সিং চাড্ডা” ট্ৰেণ্ডৰ ওপৰত নিজৰ মনৰ কথা কৈছিল। অভিনেতাজনে কেইবছৰমান আগতে ভাৰতৰ বিষয়ে কৰা মন্তব্যৰ বাবে চলচ্চিত্ৰখন সামাজিক মাধ্যমত সমালোচিত হৈছে। ইয়াৰ ফলস্বৰূপে বহুতে ছবিখন বৰ্জন কৰিবলৈ কৈছিল।

তেওঁৰ চলচ্চিত্ৰৰ বিৰুদ্ধে এনে ধৰণৰ অভিযানে তেওঁক বিচলিত কৰে নেকি বুলি সোধাত আমিৰে কয় যে ই তেওঁক “দুখী” কৰি তোলে। চুপাৰষ্টাৰে ক’লে, “হয়, মই দুখ অনুভৱ কৰিছো। লগতে, মই দুখিত যে যিসকলে এইকথা কৈছে, তেওঁলোকৰ হৃদয়ত, তেওঁলোকে বিশ্বাস কৰে যে মই এনে এজন ব্যক্তি যি ভাৰতক ভাল নাপায়। তেওঁলোকৰ হৃদয়ত তেওঁলোকে বিশ্বাস কৰে, কিন্তু ই অসত্য। এইটো বৰঞ্চ দুৰ্ভাগ্যজনক যে কিছুমান মানুহে তেনে অনুভৱ কৰে। সেয়া নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি মোৰ চিনেমা বৰ্জন নকৰিব। অনুগ্ৰহ কৰি মোৰ চিনেমা খন চাওক।”শেহতীয়াকৈ এক সংবাদ মেলত তেওঁক বৰ্জনৰ আহ্বানৰ বিষয়ে প্ৰশ্ন কৰা হৈছিল যেতিয়া তেওঁ এইদৰে কৈছিল: “অনুগ্ৰহ কৰি, মোৰ চিনেমা বৰ্জন নকৰিব।”টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে আমিৰৰ বিতৰ্কিত “ভাৰতৰ বৰ্ধিত অসহিষ্ণুতা” মন্তব্যটো খান্দিবলৈ মেমৰি লেনত গৈছিল আৰু ইয়াক টুইটাৰত প্ৰচাৰ কৰিছিল।

2015 চনত, আমিৰে এটা সাক্ষাৎকাৰত এটা বিতৰ্কিত মন্তব্য দিছিল। তেওঁ কয়, “আমাৰ দেশ অতি সহনশীল, কিন্তু এনে কিছুমান লোক আছে যিয়ে বিদ্বেষ বিয়পাইছে”। তেওঁৰ পত্নী কিৰণ ৰাৱেও তেওঁলোকৰ সন্তানৰ সুৰক্ষাৰ বাবে দেশ এৰি যোৱাৰ কথা বিবেচনা কৰিছিল বুলি কৈ শিৰোনাম দখল কৰিছিল।