Breaking

ৰাহুল গান্ধীৰ ভৱিষ্যতৰ পত্নীৰ কি কি গুণ থাকিব লাগিব? এই কথা ক’লে ৰাহুল গান্ধীয়ে

0 16

দুটা বৈশিষ্ট্য থাকিব লাগিব – তেওঁ হ’ব লাগিব ‘এগৰাকী মৰমিয়াল ব্যক্তি আৰু এগৰাকী বুদ্ধিমান!’।সততে ভাৰতৰ আটাইতকৈ যোগ্য স্নাতক বুলি অভিহিত কৰা কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীয়ে অৱশেষত বিবাহ সম্পৰ্কে নিজৰ মতামত ব্যক্ত কৰিছে। দেশজোৰা যাত্ৰা (মাৰ্চ)ত অংশগ্ৰহণ কৰা কংগ্ৰেছ নেতাগৰাকীয়ে কয় যে তেওঁ “যেতিয়া সঠিক ছোৱালী আহিব” তেতিয়া তেওঁ বিবাহত বহিব বুলি মন্তব্য কৰে।

কামিয়া জনীৰ সৈতে হোৱা বাৰ্তালাপত ৰাহুল গান্ধীয়ে নিজৰ পছন্দৰ ছোৱালীজনীৰ বাবে ‘চেকলিষ্ট’ শ্বেয়াৰ কৰে। দুটা বৈশিষ্ট্য থাকিব লাগিব – তেওঁ হ’ব লাগিব ‘এগৰাকী মৰমিয়াল ব্যক্তি আৰু এগৰাকী বুদ্ধিমান!’।

“আপুনি বিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰিছেনে? সাংবাদিকজনে ৰাহুল গান্ধীক সুধিছিল।

গান্ধীয়ে উত্তৰ দিলে: “যেতিয়া উপযুক্ত ছোৱালী আহিব, তেতিয়া মোৰ বিয়া হ’ব।”

তেওঁৰ “চেকলিষ্ট” আছে নেকি বুলি সোধাত ৰাহুল গান্ধীয়ে কয় যে, “নাই, কেৱল এগৰাকী মৰমিয়াল যুৱতী, যিজন বুদ্ধিমান।”

কামিয়া জানিয়ে ৱাইনাড সাংসদক “বাহিৰৰ ছোৱালীবোৰে বাৰ্তাটো পাই” বুলি আৰু জোকাই থকাৰ সময়তে তেওঁ উত্তৰ দিলে: “ঠিক আছে, তুমি মোক এতিয়া বিপদত পেলাবা।”

ইয়াৰ পূৰ্বে দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত ৰাহুল গান্ধীয়ে কৈছিল যে তেওঁৰ সংগীয়ে তেওঁৰ মাতৃ ছোনিয়া গান্ধী আৰু প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইন্দিৰা গান্ধী, আইতাকৰ গুণ থকাটো বিচাৰে।

“মই মহিলাক বেছি পছন্দ কৰিম। মোৰ আপত্তি নাই… তাইৰ গুণ আছে। কিন্তু মা আৰু আইতাৰ গুণৰ মিশ্ৰণ ভাল।”-তেওঁ কৈছিল।

Leave A Reply