Breaking

ভাৰতৰ উত্তৰ-পূবৰ ৰাজ্যসমূহে কোন কোন চুবুৰীয়া দেশলৈ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান সেৱা আগবঢ়াব…

0 50

চৰকাৰে অঞ্চলটোত বিমান সংযোগ উন্নত কৰাৰ বাবে কাম কৰাৰ লগে লগে উত্তৰ-পূবৰ দুখন ৰাজ্যৰ পৰা ম্যানমাৰ আৰু বাংলাদেশলৈ অতি সোনকালে বিমান সেৱা আৰম্ভ হ’ব৷ অৰুণাচল প্ৰদেশৰ অসামৰিক বিমান পৰিবহণ মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়াই সোমবাৰৰ পৰা তাত থকা নতুন বিমানবন্দৰৰ পৰা প্ৰথমখন বিমান আৰম্ভ হোৱাৰ ইংগিত দিয়ে। এই অঞ্চলৰ পৰাও সেৱা সম্প্ৰসাৰণ কৰিবলগীয়া ইণ্ডিগ’ই হোলংগী বিমানবন্দৰৰ পৰা কলকাতা হৈ মুম্বাইলৈ বিমান চলাচল কৰে।

সিন্ধিয়াই কয় যে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত বিমান সংযোগ বৃদ্ধি কৰা হৈছে আৰু অঞ্চলটোক অন্য স্থানৰ সৈতে সংযোগ কৰি অধিক বিমান সেৱা চলোৱা হ’ব। ইম্ফলৰ পৰা মণ্ডলয়লৈ আৰু আগৰতলাৰ পৰা চট্টগংলৈ বিমান সেৱা শীঘ্ৰে আৰম্ভ হ’ব, যিটো অঞ্চলত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান সংযোগ বৃদ্ধিৰ অংশ হিচাপে সোমবাৰে সিন্ধিয়াই প্ৰকাশ কৰে।

এতিয়া উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত ১৬টা বিমানবন্দৰ আছে, ২০১৩-১৪ চনত ৯টা বিমানবন্দৰ আছিল বুলিও তেওঁ লগতে কয়। উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ ৰাজ্যসমূহক বৃদ্ধিৰ ইঞ্জিন হিচাপে গঢ়ি তোলাৰ প্ৰচেষ্টা অব্যাহত আছে বুলিও মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয়। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ১৯ নৱেম্বৰত ইটানগৰৰ হোলংগীত ডনী প’লো বিমানবন্দৰ উদ্বোধন কৰে।

Leave A Reply