Breaking

ৰাধিকা মাৰ্চেণ্ট কোন? আম্বানীৰ কনিষ্ঠ বোৱাৰী পৰিয়ালৰ বিষয়ে জানক…

0 142

আম্বানী পৰিয়ালৰ কনিষ্ঠ বোৱাৰী ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টৰ পিতৃ বীৰেণ মাৰ্চেণ্ট দেশৰ অন্যতম বৃহৎ ব্যৱসায়ী। বীৰেণৰ দৰে তেওঁৰ পত্নী শৈলা মাৰ্চেণ্টো এগৰাকী ব্যৱসায়ী। বীৰেণ আৰু শৈলাৰ দুগৰাকী কন্যা আছে, তাৰ ভিতৰত ৰাধিকা সৰু কন্যা। আহক, আজি ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টৰ পৰিয়ালৰ কথা জানো-

আম্বানী পৰিয়ালৰ কনিষ্ঠ বোৱাৰীগৰাকী বহু প্ৰতিভাশালী, এনকোৰ হেল্থকেয়াৰৰ পৰিচালনা সমিতিৰ লগতে এগৰাকী প্ৰশিক্ষিত শাস্ত্ৰীয় নৃত্যশিল্পীও।

ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টৰ পিতৃ দেশৰ অন্যতম বৃহৎ ব্যৱসায়ী। ৰাধিকাৰ পিতৃ বীৰেণ মাৰ্চেণ্ট এনকোৰ হেল্থকেয়াৰৰ চিইঅ’ আৰু এপিএল এপ’ল’ টিউবছৰ ব’ৰ্ড মেম্বাৰ। ডি এন এ ৰিপৰ্ট অনুসৰি বীৰেণ মাৰ্চেণ্টৰ সম্পত্তিৰ পৰিমাণ ৭৫৫ কোটি টকা।

ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টৰ মাতৃ শৈলা মাৰ্চেণ্টো এগৰাকী ব্যৱসায়ী। শৈলা মাৰ্চেণ্ট এনকোৰ হেল্থকেয়াৰৰ প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া। শৈলা মাৰ্চেণ্টে স্বামীৰ সৈতে ব্যৱসায়টো চম্ভালে।

ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টৰ মাতৃ শৈলা মাৰ্চেণ্টো ফেশ্বন চেন্সৰ বাবে লাইমলাইটত আছে। সৌন্দৰ্য্যৰ ক্ষেত্ৰত শৈলা মাৰ্চেণ্টো তেওঁৰ নীতা আম্বানীতকৈ কম নহয়।

ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টৰ এগৰাকী ডাঙৰ ভগ্নীও আছে, যাৰ নাম অঞ্জলি মাৰ্চেণ্ট মজিঠিয়া। অঞ্জলি মাৰ্চেণ্টে মুম্বাইৰ পৰা স্কুলীয়া শিক্ষা সমাপ্ত কৰি লণ্ডনৰ পৰাই উচ্চ শিক্ষা সমাপ্ত কৰে।


Leave A Reply