Breaking

‘CAGৰ প্ৰতিবেদনৰ সতৰ্কবাণীক আওকাণ কৰাৰ বাবে দায়ী কোন, ৰে’ল মন্ত্ৰীয়ে কেতিয়া কৰিব পদত্যাগ?’ প্ৰিয়ংকা গান্ধী…

0 75

ওড়িশা ৰেল দুৰ্ঘটনাঃ ‘CAGৰ প্ৰতিবেদনৰ সতৰ্কবাণীক আওকাণ কৰাৰ বাবে কোন দায়ী?’ ওড়িশাৰ বালাছ’ৰত সংঘটিত ৰে’ল দুৰ্ঘটনা সন্দৰ্ভত গঠন কৰা হৈছে এখন তদন্ত সমিতি। ৰে’ল মন্ত্ৰীয়ে কয় যে প্ৰকৃত কাৰণটো প্ৰতিবেদন ওলোৱাৰ পিছতহে গম পোৱা যাব। শুকুৰবাৰে (২ জুন) ওড়িশাৰ বালাচোৰত সংঘটিত ৰে’ল দুৰ্ঘটনাত এতিয়ালৈকে ২৭৫ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। এই দুৰ্ঘটনাত আহত হৈছে ১১০০ৰো অধিক লোক। এই দুৰ্ঘটনা সন্দৰ্ভত কংগ্ৰেছৰ সাধাৰণ সম্পাদক প্ৰিয়ংকা গান্ধী ভাদ্ৰাই দেওবাৰে টুইট কৰি কয় যে, “উৰিষ্যাত সংঘটিত ভয়ানক ৰে’ল দুৰ্ঘটনা বহু ঘন্টা হ’ল। প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে প্ৰশ্ন কৰে, “বিশেষজ্ঞৰ সতৰ্কবাণী আৰু পৰামৰ্শ, সংসদীয় সমিতি, কেগৰ প্ৰতিবেদনক আওকাণ কৰাৰ বাবে কোন দায়ী? ৰে’লৱেৰ খালী পদ আৰু জটিল অঞ্চলত পুঁজিৰ অভাৱৰ বাবে কোন দায়ী হ’ব? লাল বাহাদুৰ শাস্ত্ৰী , নীতিশ কুমাৰ, মাধৱ ৰাও সিন্ধিয়াৰ নৈতিক পথ অনুসৰণ কৰি ৰেল মন্ত্ৰীয়ে পদত্যাগ কৰিব নালাগেনে?”

ওড়িশাৰ বালাছ’ৰত সংঘটিত ৰে’ল দুৰ্ঘটনা সন্দৰ্ভত এখন তদন্ত সমিতি গঠন কৰা হৈছে আৰু ৰে’ল মন্ত্ৰীয়ে দাবী কৰিছে যে এই প্ৰতিবেদন অতি সোনকালে আহিব। দুৰ্ঘটনাত আহত যাত্ৰীসকলৰ চিকিৎসা অব্যাহত আছে। ট্ৰেক মেৰামতিৰ কামো দ্ৰুত গতিত চলি আছে। ইফালে বিৰোধী দলসমূহে এতিয়া ৰে’ল মন্ত্ৰী অশ্বিনী বৈষ্ণৱক পদত্যাগ কৰিবলৈ হেঁচা প্ৰয়োগ কৰিছে। ঘটনাৰ ৩৯ ঘণ্টাৰ পাছত কেন্দ্ৰীয় ৰে’ল মন্ত্ৰী অশ্বিনী বৈষ্ণৱে কয় যে এই ঘটনাৰ প্ৰকৃত কাৰণ হৈছে ইলেক্ট্ৰনিক ইন্টাৰলকৰ পৰিৱৰ্তন। তেওঁ কয়, “ৰে’ল সুৰক্ষা আয়ুক্তই বিষয়টোৰ তদন্ত কৰিছে আৰু মই এই সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰাটো ভুল হ’ব। তদন্তৰ প্ৰতিবেদন অহাৰ পিছতহে এই ঘটনাৰ আঁৰৰ প্ৰকৃত কাৰণ জানিব পৰা যাব। ইয়াৰ বাবে দায়ীসকলক চিনাক্ত কৰা হ’ব।”

Leave A Reply