Breaking

ধুনীয়া হোৱাৰ আশাত কুৎসিত হৈ মৃত্যুক আঁকোৱালি লোৱা যুৱতীগৰাকী কোন…

0 20

একবিংশ শতিকাত বাহ্যিক সুন্দৰতাৰ পিনে অধিক আৰ্কশিত হৈছে মানৱসমাজ৷ সুন্দৰ হোৱাৰ দৌৰ খনত যেন সকলোৱে অংশ লবলৈ আৰম্ভ কৰিছে৷ সহায় লৈছে আধুনিক উন্নত প্ৰযুক্তিৰ আৰু পৰিপক্ক প্ৰসাধন অস্ত্ৰোপচাৰ প্ৰযুক্তিৰ। বহু সাধাৰণ মানুহে নিজৰ চেহেৰাটো সুন্দৰ আৰু সুন্দৰ কৰি তুলিবলৈ প্ৰসাধন অস্ত্ৰোপচাৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ লৈছে আৰু বহুতো চেলিব্ৰিটি ক্ৰমান্বয়ে প্ৰসাধন অস্ত্ৰোপচাৰৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল হৈ পৰিছে।

প্ৰসাধন অস্ত্ৰোপচাৰৰ নিচাৰ বলি হ’ল এইগৰাকী দক্ষিণ কোৰিয়াৰ অভিনেত্ৰী হান হুই কিউং, সুন্দৰ চেহেৰা আৰু ওখ ফিগাৰৰ এইগৰাকী সুন্দৰী। গায়িকা আৰু মডেল হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰাৰ পিছত তাই কেৰিয়াৰৰ সন্ধানত জাপানলৈ যায়। তাই নিজৰ প্ৰতি বৰ কঠোৰ আৰু চেহেৰাৰ প্ৰতিও মনোযোগ দিয়ে। সাধাৰণ মানুহতকৈ তাইৰ মুখখন যদিও বেছি ধুনীয়া কিন্তু তাই নিজকে সলনি কৰিবলৈ প্লাষ্টিক চাৰ্জাৰীৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ দৃঢ়প্ৰতিজ্ঞ।

তাই কেতিয়াবা আইনাখনলৈ চাই ভাবে যে তাইৰ মুখমণ্ডলৰ এইটো নিখুঁত নহয় আৰু সেইটোও নিখুঁত নহয়। জনপ্ৰিয় তাৰকাসকলক দেখি তাই ভাবিবলে ল’লে যে তেওঁলোক ইমান সমৃদ্ধিশালী হ’বলৈ প্লাষ্টিক চাৰ্জাৰী কৰিছে নেকি ৷ তাই নিজকে যথেষ্ট ধুনীয়া নহয় বুলি বিবেচনা কৰিছিল আৰু বিবেচনাৰ অন্তত তাই নিজকে সলনি কৰিবলৈ প্লাষ্টিক চাৰ্জাৰী ব্যৱহাৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’লে৷

সময়ৰ লগে লগে প্ৰসাধন অস্ত্ৰোপচাৰৰ ফল ক্ৰমান্বয়ে তাইৰ মুখত দেখা দিবলৈ ল’লে। তাইৰ মুখখন লাহে লাহে ফুলিবলৈ আৰম্ভ কৰে, আৰু তাইৰ গালখনো লাহে লাহে ফুলিবলৈ ধৰে। বন্ধুৰ সৈতে তাইৰ ফটো এখনত তাইৰ মুখখন বন্ধুৰ মুখখনৰ আকাৰৰ প্ৰায় দুগুণ হৈ পৰে। বন্ধুসকলে তাইক প্লাষ্টিক চাৰ্জাৰীৰ ধাৰণাটো এৰি দিবলৈ বুজাবলৈ ধৰিলে, কিন্তু তাই মানি ন’ললে, আনকি নিজকে ব্ৰেইনৱাছ কৰিবলৈও ধৰিলে আৰু প্লাষ্টিক চাৰ্জাৰীৰে তাই ধুনীয়া হৈ পৰিল ৷

পিছলৈ প্লাষ্টিক চাৰ্জাৰীৰ ফলত হোৱা পৰিণতিৰ বাবে তাইৰ মুখমণ্ডল বিকৃত হৈ পৰে, আৰু তাই নিজৰ কাম কৰিব হেৰুৱাবলৈ ল’লে ৷ সেয়েহে পৰিয়ালৰ পৰা আৰ্থিক সহায়ৰ প্ৰয়োজন হৈছিল হান হুই কিউংৰ কিন্তু পৰিয়ালৰ লগত মাজে মাজেহে যোগাযোগ কৰিছিল তাই আৰু সঘনাই লগ হোৱা নাছিল। তথাপিও পৰিয়ালৰ প্ৰতি তাইৰ কোনো ক্ষোভ নাছিল। নিসংগতা আৰু বেদনাৰে দুৰ্বিসহ জীৱন যাপন কৰিবলৈ লয় তাই৷ তাইৰ নিজ পৰিয়ালটোৱে তাইক এৰাই চলা আৰু প্ৰত্যাখ্যান কৰাৰ কাৰণো বুজি উঠে তাই। জীৱননিৰ্বাহৰ বাবে এটা সাধাৰণ চাকৰি বিচাৰি হাহাঁকাৰ কৰিব লগীয়া হয় হান হুই কিউং ৷ অৱশেষত ৫৭ বছৰ বয়সত ইহ সংসাৰ ত্যাগ কৰি যায় হান হুই কিউং ৷

Leave A Reply