Breaking

দক্ষিণ আফ্ৰিকা শৃংখলাত পৰাজয়ৰ কাৰণ হোৱা কেপ্টেইন হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই কাক আঁতৰাব

0 1,577

হাৰ্ডিকে আনকি এই খেলুৱৈজনক দলত চাবলৈও ভাল নাপায়, প্ৰথম টি-২০ খেলৰ পৰা বাহিৰ হোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয়!আইএনডি বনাম আইআৰই প্ৰথম টি-২০: আয়াৰলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম খন টি-২০ খেলত অধিনায়ক হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই এজন তাৰকা খেলুৱৈক বাহিৰৰ পথ দেখুৱাব পাৰে। এই খেলুৱৈজনে অতি দুৰ্বল ফৰ্মৰ সৈতে যুঁজি আছে।আয়াৰলেণ্ড ভ্ৰমণত, নিৰ্বাচকসকলে হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াৰ নেতৃত্বত এটা যুৱ ভাৰতীয় দল প্ৰেৰণ কৰিছে। টীম ইণ্ডিয়াত বহুতো মেচ-উইনাৰ থাকে, যিকেইটা বলত খেলখনৰ গতিপথ সলনি কৰে। একে সময়তে, টীম ইণ্ডিয়াত এজন খেলুৱৈ আছে, যিদক্ষিণ আফ্ৰিকা শৃংখলাত পৰাজয়ৰ কাৰণ হৈছিল। এনে পৰিস্থিতিত, প্ৰথম টি-২০ খেলখনত, অধিনায়ক হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই এই খেলুৱৈজনক বাহিৰৰ পথ দেখুৱাব পাৰে।

এই খেলুৱৈজন তাত থাকিব পাৰে।

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাত, ৰিতুৰাজ গায়কৱাডে আঘাতপ্ৰাপ্ত কে এল ৰাহুলৰ ঠাইত অপেনিং কৰাৰ সুযোগ পাইছিল, কিন্তু তেওঁ সুযোগটো সম্পূৰ্ণৰূপে মূলধন কৰিব নোৱাৰিলে। ৰিতুৰাজ গায়কৱাডে তেওঁৰ নাম অনুসৰি প্ৰদৰ্শন কৰিব নোৱাৰিলে। যেতিয়াই তেওঁ টীম ইণ্ডিয়াক এটা ডাঙৰ আৰম্ভণি দিয়াৰ দায়িত্ব লৈছিল, তেওঁ ভাৰতীয় দলৰ নাওখন মাজভাগত এৰি দিছিল। এনে পৰিস্থিতিত, অধিনায়ক হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই তেওঁক প্ৰথম টি-২০ মেচত বাহিৰ হোৱাৰ পথ দেখুৱাব পাৰে।

ৰিতুৰাজে দুৰ্বল ফৰ্মৰ সৈতে যুঁজি আছে

ৰিতুৰাজ গায়কৱাডে অতি দুৰ্বল ফৰ্মৰ সৈতে যুঁজি আছে। তেওঁ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি আছে। ইমান দূৰত ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি তেওঁ ক্ৰীজত থাকিবলৈ হেঁপাহ কৰি আছে। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাত ৰিতুৰাজ গায়কৱাডে মাত্ৰ এটা অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰিব পাৰিছিল আৰু পাঁচখন মেচত মাত্ৰ ৯৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। তেওঁ টীম ইণ্ডিয়াৰ ওপৰত আটাইতকৈ ডাঙৰ বোজা হৈ পৰিছে।

এই খেলুৱৈজনে ৰিতুৰাজৰ স্থান লোৱাৰ সুযোগ পাব পাৰে

এনে পৰিস্থিতিত, আয়াৰলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথমখন টি-২০ মেচত, অধিনায়ক হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই ফ্লপ ৰিতুৰাজ গায়কৱাড়ৰ ঠাইত ভেঙ্কটেশ আয়াৰক সুযোগ দিব পাৰে। আয়াৰে আফ্ৰিকান শৃংখলাত এটাও খেল খেলিবলৈ সুযোগ পোৱা নাছিল। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁ আয়াৰলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ঈশান কিষাণৰ উদ্বোধনী অংশীদাৰ হ’ব পাৰে। আয়াৰৰ আৰম্ভণিৰ অভিজ্ঞতা আছে, যি টোম ইণ্ডিয়াৰ বাবে কামত আহিব পাৰে।

আয়াৰলেণ্ড শৃংখলাৰ বাবে ভাৰতীয় দল:

হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়া (অধিনায়ক), ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰ (উপ-অধিনায়ক), ঈশান কিষাণ, ৰিতুৰাজ গায়কৱাড, সঞ্জু চেমচন, সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ, ভেঙ্কটেশ আয়াৰ, দীপক হুডা, ৰাহুল ত্ৰিপাঠী, দিনেশ কাৰ্তিক (উইকেটকিপাৰ), যুজবেন্দ্ৰ চাহাল, অক্ষৰ পেটেল, ৰবি বিষ্ণোই, হৰ্ষল পেটেল, আবেশ খান, আৰ্দীপ সিং মালিক, উমদীপ মালিক