Breaking

২০২৪ৰ পিছত কোন হ’ব মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী, মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজনীতিত ব্যাপক চৰ্চা…

0 78

২০২৪ চনৰ পিছত কোন হ’ব মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী, মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজনীতিত ব্যাপক চৰ্চা চলি আছে। নাগপুৰত মহাৰাষ্ট্ৰৰ দেৱেন্দ্ৰ ফাডনৱীছক ‘মহাৰাষ্ট্ৰৰ ভৱিষ্যতৰ মুখ্যমন্ত্ৰী’ হিচাপে চিত্ৰিত কৰা পোষ্টাৰ লগোৱা হয়, তাৰ পিছতে মুখ্যমন্ত্ৰী শিন্দেক লৈ বিভিন্ন আলোচনা অনুষ্ঠিত হয়। মহাৰাষ্ট্ৰ বিধানসভা আৰু লোকসভা নিৰ্বাচনলৈ মাজত মাত্ৰ কেইমাহমান বাকী। সেইবাবেই আঘাদী আৰু একনাথ শিন্দে-বিজেপিৰ মিত্ৰতাই ৰাজনৈতিক সমীকৰণ সৰল কৰি তুলিছে। ২০২৪ চনৰ নিৰ্বাচনৰ পিছত কোন হ’ব মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী? এই সন্দৰ্ভত বিভিন্ন ধৰণৰ যুক্তি দিয়া হৈছে। ২০২৪ চনৰ পিছত মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজনীতিত চৰ্চা চলিছে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কোন হ’ব।

শেহতীয়াকৈ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী দেৱেন্দ্ৰ ফাদনভিছে কৈছিল যে ২০২৪ চনৰ নিৰ্বাচনত একনাথ শিণ্ডে মুখ্যমন্ত্ৰী হ’ব, আৰু তেওঁৰ নেতৃত্বত শিণ্ডে গ্ৰুপ-বিজেপি মিত্ৰজোঁটে প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব। কিন্তু চন্দ্ৰশেখৰ বাৱনকুলে ফদনৱিষৰ বক্তব্যৰ বিৰোধিতা কৰে। বাৱানকুলে কৈছিল, ২০২৪ চনত কোন মুখ্যমন্ত্ৰী হ’ব, সেয়া এতিয়াও সিদ্ধান্ত ল’ব পৰা নাযায়। কোন হ’ব মুখ্যমন্ত্ৰী? ইয়াৰ লগতে কেন্দ্ৰীয় নেতাসকলে সিদ্ধান্ত ল’ব বুলিও বাৱনকুলে কয়।একনাথ শিণ্ডে গোটৰ মুখপাত্ৰ দীপক কেছাৰকাৰে কয় যে, ২০২৪ চনৰ নিৰ্বাচন মুখ্যমন্ত্ৰী একনাথ শিণ্ডেৰ নেতৃত্বত অনুষ্ঠিত হ’ব। একনাথ শিন্দে ৰাইজৰ অন্তৰত। সেইবাবেই তেওঁ মুখ্যমন্ত্ৰী হৈ থাকিব বুলি আশা কৰা হৈছে। এই সন্দৰ্ভত ঠাকৰে ফৈদৰ নেতা শৰদ কোলিয়ে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে। শৰদ কোলিয়ে কয় যে একনাথ শিণ্ডেক ঘৰত বহাবলৈ বিজেপিয়ে প্ৰস্তুতি চলাইছে।

Leave A Reply