Breaking

শক্তিশালী তাৰকা দম্পতী বুলি দীপিকা-ৰণবীৰ কিয় কোৱা হয়

0 1,557

যেতিয়া দুজন ধনী আৰু বিখ্যাত তাৰকা বিবাহপাশত আৱদ্ধ হয় তেতিয়া ধনৰ পৰিমাণৰ বাবে তেওঁলোক ”পাৱাৰ কাপল অৰ্থাৎ শক্তিশালী দম্পতী বুলি বিবেচনা কৰা হয়। ডাঙৰ কোম্পানীবোৰে ব্ৰেণ্ডবোৰ অনুমোদন কৰিবলৈ বিজ্ঞাপনত দম্পতীহালক একেলগে লৈ যায় আৰু দম্পতীহালেও একেলগে টকা উপাৰ্জন কৰে।দুয়োৰে এই উপাৰ্জনক সংযুক্ত মুঠ মূল্য বুলি কোৱা হয়। সমগ্ৰ বিশ্বতে বহুতো শক্তিশালী যুটি আছে, যাৰ সম্পদ কুৱেৰৰ ধনৰ দৰে। ঠিক তেনেদৰে, বলীউডতো এনেকুৱা শক্তিশালী দম্পতী আছে।শেহতীয়াকৈ, বলীউডৰ দম্পতীসকলকো এছিয়াৰ শক্তিশালী দম্পতীৰ তালিকাত স্থান দিয়া হৈছে। চীনৰ চাউথ চাইনা মৰ্ণিং পোষ্টে ২০২২ চনত এছিয়া মহাদেশৰ শক্তিশালী দম্পতীৰ তালিকা প্ৰস্তুত কৰিছে, য’ত অনুৰাগীসকলৰ প্ৰিয় ‘দীপ-বীৰ’ অৰ্থাৎ দীপিকা আৰু ৰণবীৰ সিং চাৰি নম্বৰত আছে।

প্ৰথম তিনিটা স্থানত হংকঙৰ অভিনেতা টনি লিউং আৰু কৰিনা লিউ, দক্ষিণ কোৰিয়াৰ চুপাৰষ্টাৰ ৰেন আৰু কিম টাই হি আৰু ছিংগাপুৰৰ ফেন ৱাং আৰু ক্ৰিষ্টোফাৰ লী আছে। দীপিকা-ৰণবীৰৰ আগতে, বলীউডৰ কোনো যুটিয়ে এই তালিকাত স্থান লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাছিল।প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ২০১৮ চনত বিবাহপাশত আৱদ্ধ হোৱা দীপিকা আৰু ৰণবীৰে কেৱল তেওঁলোকৰ নিজ নিজ চলচ্চিত্ৰ আৰু বিভিন্ন বিজ্ঞাপনৰ পৰা উপাৰ্জন কৰাই নহয়, তেওঁলোকে একেলগে যথেষ্ট উপাৰ্জন কৰে। ২০২২ চনত, দুয়োৰে সম্মিলিত ধনৰ পৰিমাণ ১,২৩৭ কোটি টকা বুলি কোৱা হৈছে। একে সময়তে, তেওঁলোক দুয়োৰে সম্পত্তি বেলেগ বেলেগ।একেলগে উপাৰ্জন কৰা সকলৰ মাজত বলীউডৰ আন বিখ্যাত দম্পতীও আছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে শ্বাহৰুখ খান-গৌৰী খান, সোনম কাপুৰ আহুজা-আনন্দ আহুজা, অক্ষয়-খান্না আৰু টুইঙ্কল খান্না, আদিত্য চোপ্ৰা-ৰাণী মুখাৰ্জী আৰু ক্ৰিকেটাৰ বিৰাট ক’হলী আৰু অনুষ্কা শৰ্মা।এসময়ত বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তিৰ তালিকা তৈয়াৰ কৰা ফৰ্বছ আলোচনীত অন্তৰ্ভুক্ত হোৱা অক্ষয় কুমাৰ আৰু তেওঁৰ পত্নী টুইঙ্কলৰ সম্মিলিত মুঠ সম্পত্তি হৈছে ৩,১৫৯ কোটি টকা। অক্ষয়ে এবছৰত চাৰি-পাঁচখন চলচ্চিত্ৰ কৰে আৰু টুইঙ্কল এগৰাকী লেখিকা। অক্ষয়ৰ মুঠ সম্পত্তিৰ মূল্য ৩,১৩৬ কোটি টকা আৰু টুইঙ্কলৰ মুঠ সম্পত্তিৰ মূল্য ২৩৫ কোটি টকা।

কেধৰণৰ পাৰ্থক্য সোনম কাপুৰ আহুজা আৰু আনন্দ আহুজাৰ ভিতৰত সোনমৰ মুঠ সম্পত্তিৰ মূল্য হৈছে ১০৯ কোটি টকা, আনন্দ আহুজাৰ মুঠ সম্পত্তিৰ মূল্য হৈছে ৫,০৯৬ কোটি টকা। অনুষ্কা শৰ্মা আৰু বিৰাট ক’হলীৰ উপাৰ্জনতো এটা ডাঙৰ পাৰ্থক্য আছে।

দুয়োৰে সম্মিলিত মুঠ মূল্য হ’ব পাৰে ১,৩৩৭ কোটি টকা, কিন্তু অনুষ্কাৰ মুঠ মূল্য হৈছে ৩৯২ কোটি টকা আৰু বিৰাটৰ মুঠ সম্পত্তিৰ মূল্য হৈছে ১,০৯১ কোটি টকা।