Breaking

কিয় আকৌ অনন্ত আম্বানীৰ ওজন বৃদ্ধি হ’ল ? ইয়াৰ কাৰণ জানক…

0 474

ভাৰতৰ শীৰ্ষ ব্যৱসায়ীজনৰ কনিষ্ঠ পুত্ৰ অনন্ত আম্বানীৰ এংগেজমেণ্টৰ ছবি আজিকালি যথেষ্ট ভাইৰেল হৈ পৰিছে, য’ত তেওঁক ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টৰ সৈতে দেখা গৈছে। ইয়াৰ মাজতে স্পষ্টকৈ জানিব পৰা গৈছে যে তেওঁৰ ওজন বহু বৃদ্ধি পাইছে। জনসাধাৰণৰ বাবে এই চাঞ্চল্যকৰ কথাটো হ’ল কাৰণ কেইবছৰমান আগতে অনন্ত আম্বানীৰ ওজন বহু পৰিমাণে কমি গৈছিল যদিও এতিয়া তেওঁ পুনৰ পুৰণি অৱস্থালৈ ঘূৰি আহিছে।

আই পি এলৰ সময়ত যেতিয়া অনন্তৰ ফটো ভাইৰেল হৈছিল
কেইবছৰমান আগতে আই পি এল মেচৰ সময়ত অনন্ত আম্বানীয়ে চোফাত বহি লাইভ মেচ চাই থকাৰ সময়ত তেওঁৰ ছবি ছ’চিয়েল মিডিয়াত যথেষ্ট ভাইৰেল হৈ পৰিছিল। তেওঁৰ মেদবহুলতাক লৈ মানুহে বহুত জিবেছ লৈছিল। তাৰ পিছত প্ৰশিক্ষক বিনোদ চান্নাৰ অধীনত ডায়েট কণ্ট্ৰল আৰু গধুৰ ৱৰ্কআউটৰ জৰিয়তে প্ৰায় ১০৮ কিলোগ্ৰাম ওজন হ্ৰাস কৰে।

অনন্তই কেনেকৈ ১০৮ কিলো ওজন কমালে?
অনন্তই দৈনিক প্ৰায় ৫ ঘণ্টা ব্যায়াম কৰিছিল, য’ত প্ৰায় ২০ কিলোমিটাৰ খোজ কঢ়া আৰু যোগাসন কৰাও আছিল। অনন্তই আগতে স্বাস্থ্যসন্মত খাদ্যত কম কাৰ্ব, উচ্চ আঁহযুক্ত খাদ্যৰ লগতে সতেজ ফলমূল আৰু শাক-পাচলি খাইছিল। ইয়াৰ বাহিৰেও তেওঁ তেলীয়া আৰু মিঠা বস্তু খোৱাটো বহু পৰিমাণে হ্ৰাস কৰিছিল।

সকলোৱে স্তম্ভিত হৈ পৰিল
ইয়াৰ পিছত অনন্ত আম্বানীৰ হাঁহিৰ আকৃতি দেখি সকলোৱে আচৰিত হ’ল, কাৰণ ইমান ওজন কমাবলৈ সহজ নহয়। নিজৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমেৰে অনন্তই যিটো অতি কঠিন যেন লাগে সেয়া সম্ভৱ কৰি তুলিছে। তেতিয়া তেওঁক ট্ৰ’ল কৰাসকলে তেওঁক প্ৰশংসা কৰি ভাগৰি পৰা নাছিল, কিন্তু ২০২৩ চনত কি হ’ল যে অসীমতাৰ কাৰণ আকৌ বাঢ়ি গ’ল।

তেতিয়া অনন্তৰ ওজন কেনেকৈ বাঢ়িল?
বহু গৱেষণাত প্ৰমাণিত হৈছে যে ওজন কমোৱাৰ পিছত ইয়াক বজাই ৰখাটো অতি প্ৰয়োজনীয়, নহ’লে আপুনি পুনৰ পুৰণি আকৃতিলৈ ঘূৰি আহিব। গতিকে ওজন কমি যোৱাৰ পিছত এতিয়া তেলীয়া আৰু মিঠা বস্তু পুনৰ খাব পৰা যাব বুলি নাভাবিব। ইয়াৰ লগতে শাৰীৰিক ক্ৰিয়া-কলাপ কৰি থাকিব লাগিব, নহ’লে সকলো কষ্ট অথলে যাব।

ওজন কমি যোৱাৰ পিছতো কিছুমান কথাৰ যত্ন লোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।
ওজন কমি যোৱাৰ পিছত ক্ষুধাৰ হৰম’ন বৃদ্ধি পায়, আনহাতে পেশী ক্ষয়ৰ বাবে বিপাকীয় ক্ৰিয়া লেহেমীয়া হয়, তাৰ পিছত কম খাদ্য খালেও ওজন বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। কিশোৰ বয়সত ডায়েটিং কৰিলেও ভৱিষ্যতে মেদবহুলতাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়। সেইবাবেই ওজন কমোৱাৰ পিছতো স্বাস্থ্যসন্মত খাদ্য আৰু জীৱনশৈলী মানি চলিব লাগে।

Leave A Reply