Breaking

যদি আপোনাৰ আদৰ্শই ভোটাৰক আপোনাৰ সৈতে যাবলৈ অনুপ্ৰেৰিত কৰা নাই, আপুনি দোকান বন্ধ কৰা উচিত !

0 12

“আপুনি আপোনাৰ আদৰ্শ কিয় বাদ দিব লাগে। যদি আপোনাৰ আদৰ্শই ভোটাৰক আপোনাৰ সৈতে যাবলৈ অনুপ্ৰেৰিত কৰা নাই, আপুনি হয় দোকান বন্ধ কৰা উচিত, বা আপুনি অপেক্ষা কৰিব লাগে। ভোটাৰক সৈমান কৰিবলৈ, সময় লাগিব,” শ্বলমান খুৰ্শিদ।

বিহাৰৰ নিৰ্বাচন আৰু বিধানসভা উপ-নিৰ্বাচনত দলৰ দুৰ্বল প্ৰদৰ্শনৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত কংগ্রেছৰ অৱস্থাকলৈ দলৰে কিছুমান নেতাৰ সমালোচনাৰ পিছত জ্যেষ্ঠ নেতা শ্বলমান খুৰ্শিদে আজি কয় যে “দলত কোনো নেতৃত্বৰ সংকট নাই, ছোনিয়া গান্ধী আৰু ৰাহুলৰ প্ৰতি সৰ্বত্ৰসমৰ্থন আছে।‘’

মত সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে কংগ্ৰেছত পৰ্যাপ্ত মঞ্চ আছে বুলি দাবী কৰি খুৰ্শিদে কয়, “নেতৃত্বই মোৰ কথা শুনে, মোক এটা সুযোগ দিয়া হৈছে, তেওঁলোকক (যিসকলে মিডিয়াত সমালোচনা কৰিছে) এটা সুযোগ দিয়া হব,  য’ৰ পৰা এই কথা আহে যে নেতৃত্বই আমাৰ কথা শুনি থকা নাই : শ্বলমান খুৰ্শিদ

শেহতীয়াকৈ,  কংগ্ৰেছৰ বৰ্ষীয়ান নেতা কপিল চিব্বালে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত কৈছিল যে দলটোক ৰাইজৰ সন্মুখত “কাৰ্যকৰী বিকল্প” হিচাপে দেখিব পৰা নাই আৰু কয় যে নেতৃত্বই বিষয়টো সমাধান কৰা নাই। তেওঁ কয়, আমি সন্মুখীন হোৱা সমস্যাবোৰৰ লগতে উত্তৰবোৰ জানে, কিন্তু তেওঁলোকক চিনাক্ত কৰিবলৈ ইচ্ছুক নাছিল।

চিব্বাল আৰু অন্যান্য নেতাসকলে কৰা মন্তব্যৰ বিষয়ে সোধাত, খৰ্শিদই কয় যে,

“বিশ্লেষণ সকলো সময়তে কৰা হয়, বিশ্লেষণৰ বিষয়ে কোনো বিবাদ নাই ।“

কিছুমান নেতাই পূৰ্ণসময়ৰ সভাপতি হোৱাৰ বাবে আগ্ৰহী বুলি সোধাত তেওঁ কয় যে তেওঁলোকে আগবাঢ়ি আহি দলৰ ভিতৰত ইয়াৰ বিষয়ে কথা পাতিব লাগে।”

বহুজন সমাজ দলত কোনো সভাপতি নাই, বাওঁদলত কোনো সভাপতি নাই,  কেৱল সাধাৰণ সচিব… প্ৰতিটো দলে একেমডেল অনুসৰণ কৰিব নোৱাৰি,” : শ্বলমান খুৰ্শিদ

লগতে তেওঁ কয় যে ‘দীৰ্ঘদিন ধৰি যুঁজৰ বাবে কংগ্ৰেছ সাজু থাকিব লাগে আৰু চৰ্টকাটৰ পথ লোৱাৰ সলনি ভোটাৰক সৈমান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগে। “আপুনি আপোনাৰ আৰ্থবাদ কিয় বাদ দিব লাগে। যদি আপোনাৰ আদৰ্শই ভোটাৰক আপোনাৰ সৈতে যাবলৈ অনুপ্ৰেৰিত কৰা নাই, আপুনি হয় দোকান বন্ধ কৰা উচিত, বা আপুনি অপেক্ষা কৰিব লাগে। আমি ভোটাৰক সৈমান কৰোঁ, সময় লাগিব,” তেওঁ কয়। “আমি কিয় ইমান চিন্তিত যে আমি শক্তি হেৰুৱাইছোঁ । আমি সপ্তাহ বা মাহ বা বছৰ পিছত পুনৰ শক্তিশালী হৈ উভতি যাব লাগিব। যদি এয়া কিবা সময়ৰ বাবে নঘটে, আমি কাম কৰি মৰিম। আমি আমাৰ কাৰণ অনুসৰণ কৰিব লাগিব আৰু আমি আমাৰ কাৰণ অনুসৰণ কৰিম,” ক্ষেদীয়ে কয় ।