Breaking

পৰৱৰ্তী প্ৰধানমন্ত্ৰী হিচাপে নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ উত্তৰাধিকাৰী যোগী আদিত্যনাথ হ’বনে? কি ক’লে উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে…

0 14

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ বয়স ৭২ বছৰ আৰু অহা বছৰৰ সাধাৰণ নিৰ্বাচনত এন ডি এৰ নেতৃত্ব দিবলৈ সাজু হৈ থকাৰ সময়তে মানুহে প্ৰায়ে প্ৰশ্ন কৰে যে ২০২৯ চনৰ পিছত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে বাদ দিলে তেওঁৰ উত্তৰাধিকাৰী কোন হ’ব।উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰীকে ধৰি কেইবাটাও নাম চৰ্চালৈ আহে পদৰ বাবে যোগী আদিত্যনাথ। কিন্তু যোগী আদিত্যনাথে শীৰ্ষ পদৰ লক্ষ্য লৈছে নেকি?

এটা নিউজ চেনেলৰ সৈতে হোৱা কথা-বতৰাত মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথে কয় যে তেওঁ কোনো পদৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বী নহয় আৰু কেৱল ৰাজ্যত থাকিব বিচাৰে। তেওঁ কয় যে কোনো পদৰ প্ৰতি তেওঁৰ কোনো হেঁপাহ নাই। ভাৰতৰ এখন বৃহৎ ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী দেশৰ সৰ্ববৃহৎ শক্তি বুলি মন্তব্য কৰে। আদিত্যনাথে কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ নেতৃত্বত দেশৰ বাবে এক নতুন পৰিচয়ৰ সৃষ্টি হৈছে।

উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে বিগত ৯ বছৰত সমাজৰ প্ৰতিটো শ্ৰেণীয়ে মোডী চৰকাৰৰ নীতিৰ দ্বাৰা উপকৃত হৈছে। তেওঁ কয় যে বিজেপিয়ে ৰাইজক দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰিছে। যোগী আদিত্যনাথে কয় যে এই কামৰ বাবে এতিয়া প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীক ধন্যবাদ জনোৱাৰ সময়।

২০২৪ চনৰ লোকসভা নিৰ্বাচনত বিজেপিয়ে পুনৰ সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ কৰিব বুলি আস্থা প্ৰকাশ কৰে মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথে। ২০১৯ চনৰ নিৰ্বাচনৰ তুলনাত ২০২৪ চনত উত্তৰ প্ৰদেশে বিজেপিক অধিক আসন দিব বুলিও মন্তব্য কৰে।

লগতে ২০২৪ চনৰ নিৰ্বাচনত বিজেপিয়ে নিজাববীয়াকৈ ৩০০ৰ পৰা ৩১৫খন আসন লাভ কৰিব বুলিও মন্তব্য কৰে। সনাতন ধৰ্মৰ প্ৰশ্নত তেওঁ কয় যে সনাতন ধৰ্ম ভাৰতৰ আত্মা আৰু পৰিচয়। সনাতন ধৰ্ম ভাৰতৰ জাতীয় ধৰ্ম বুলি কৰা মন্তব্যত তেওঁ থিয় দিছিল।

হিন্দুত্ববাদৰ পোষ্টাৰ বয়ৰ প্ৰশ্নত তেওঁ কয় যে তেওঁ কোমল নহয়, কঠিন হিন্দুও নহয়। তেওঁ কৈছিল যে হিন্দুত্ব কেতিয়াও কঠিন বা কোমল নহয়, ই কেৱল হিন্দুত্ব।

ৰামচৰিতমানসক লৈ সৃষ্টি হোৱা বিতৰ্ক সন্দৰ্ভত ভাষণ দি তেওঁ কয় যে এই বিষয়টো উন্নয়নৰ পৰা দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিবলৈ অনা হৈছে। তেওঁ কয় যে সমাজত অসঙ্গতি বিয়পোৱাসকল সফল নহ’ব কাৰণ মানুহে তেওঁলোকৰ বাস্তৱতাক বুজি পায়।

Leave A Reply