Breaking

হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াৰ উভতি অহাৰ লগে লগে এজন খেলুৱৈয়ে টীম ইণ্ডিয়াত সুযোগ পোৱাটো কঠিন হৈ পৰিছে! কোন এই খেলুৱৈ জন…

0 1,257

হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়া: হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া উভতি অহাৰ লগে লগে এই মাৰাত্মক অলৰাউণ্ডাৰৰ কেৰিয়াৰ সমাপ্ত হৈছিল! দলটোৰ দুৱাৰ বন্ধ হৈ আছে।হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া উভতি অহাৰ লগে লগে এজন তাৰকা খেলুৱৈৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াত সুযোগ পোৱাটো কঠিন হৈ পৰিছে। এই খেলুৱৈজনে ৰোহিত শৰ্মাৰ অধিনায়কত্বত টীম ইণ্ডিয়াৰ হৈ আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল।সকলোৱে ভাৰতীয় দলৰ সৈতে খেলাৰ সপোন দেখে, কিন্তু টীম ইণ্ডিয়াত স্থান পোৱাটো অতি কঠিন কাম বুলি গণ্য কৰা হয়। হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াই আই পি এল ২০২২ ত এটা আশ্চৰ্যকৰ খেল খেলিছিল। হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া উভতি অহাৰ লগে লগে, এজন তাৰকা খেলুৱৈৰ কেৰিয়াৰত পাৱাৰব্ৰেক হোৱা যেন লাগিছে। এই খেলুৱৈজনে টীম ইণ্ডিয়াত সুযোগ পোৱা নাই। আনহাতে আগতে এই খেলুৱৈজনক হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াৰ ঠাইত ডাঙৰ প্ৰতিদ্বন্দী হিচাপে গণ্য কৰা হৈছিল। এই খেলুৱৈজনৰ বিষয়ে জনা।

এই খেলুৱৈজনে সুযোগ পোৱা নাই

গুজৰাট টাইটানছে হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াৰ অধিনায়কত্বত আই পি এল ২০২২ ৰ খিতাপ জিকিছিল। ইয়াৰ পিছত, তেওঁ টীম ইণ্ডিয়াত স্থান লাভ কৰে, কিন্তু হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া উভতি অহাৰ লগে লগে ভেঙ্কটেশ আয়াৰৰ স্থান বিপদত পৰা যেন লাগে। ভেঙ্কটেশ আয়াৰে ইংলেণ্ড আৰু ৱেষ্ট ইণ্ডিজ ভ্ৰমণত স্থান পোৱা নাছিল। নিৰ্বাচকসকলে তেওঁলোকক উপেক্ষা কৰা আৰম্ভ কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁৰ এদিনীয়া কেৰিয়াৰ সমাপ্ত হোৱাৰ পথত উপনীত হৈছে।

বেটিং হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াৰ দৰে

ভেঙ্কটেশ আয়াৰ তেওঁৰ হত্যাকাৰী বলিং আৰু শক্তিশালী বেটিংৰ বাবে জনাজাত। তেওঁ অৰ্ডাৰটো নামি অহা আৰু দ্ৰুত ভাৱে ৰাণ সংগ্ৰহ কৰাত বিশেষজ্ঞ, কিন্তু কিছু সময়ৰ পৰা তেওঁ তেওঁৰ নাম অনুসৰি প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই। একে সময়তে, দীপক হুডা আৰু হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই টীম ইণ্ডিয়াত তেওঁলোকৰ স্থান নিশ্চিত কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত, এতিয়া ভেঙ্কটেশ আয়াৰৰ উভতি অহাটো কঠিন যেন লাগিছে।

আই পি এলত শক্তি প্ৰদৰ্শন কৰিছিল

Leave A Reply