Breaking

নাম নোলোৱাকৈয়ে কংগনা ৰানাৱটে ‘পাথান’ক লক্ষ্য কৰি ক’লে- ‘মূৰ্খই ধনেৰে সফলতা জুখিব’

0 18

প্ৰায় ডেৰ বছৰৰ মূৰত পুনৰ টুইটাৰলৈ ঘূৰি আহিছে কংগনা ৰানাৱটে। টুইটাৰলৈ ঘূৰি আহি পুনৰবাৰ চলচ্চিত্ৰ জগতক লক্ষ্য কৰি লৈছে কংগনা। টুইটাৰলৈ ঘূৰি অহাৰ লগে লগে কংগনাই পুনৰবাৰ চলচ্চিত্ৰ জগতক লক্ষ্য কৰি লৈছে। যদিও অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে কাৰো নাম উল্লেখ কৰা নাই, তথাপিও তেওঁৰ টুইটটো চালে দেখা যায় যে শ্বাহৰুখ খানৰ শেহতীয়াকৈ মুক্তি পোৱা পাঠানক লক্ষ্য কৰি লৈছে। আজি শ্বাহৰুখ খানৰ ছবিখন আজিহে মুক্তি পালে।


চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগক লক্ষ্য কৰি

কংগনা ৰানাৱটে টুইট কৰি কয় যে চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগটো “মূৰ্খ” য’ত এটা কলা প্ৰকল্পৰ সফলতা ধনৰ দ্বাৰা বিচাৰ কৰা হয়। শ্বাহৰুখ খানৰ বহু প্ৰত্যাশিত ছবি পাঠান ছবিখনে বুধবাৰে অভিলেখ ভংগকাৰী মুক্তি লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। কংগনাই কৈছিল যে যিকোনো প্ৰচেষ্টা/সৃষ্টি/শিল্পৰ সফলতাৰ পিছত তেওঁলোকে আপোনাৰ মুখত উপাৰ্জনৰ অংক দলিয়াই দিয়ে, যেন শিল্পৰ আন কোনো উদ্দেশ্য নাই। ইয়াৰ দ্বাৰা তেওঁলোকৰ নিম্ন মানসিকতা উন্মোচিত হয়।

চিনেমা টকাৰ বাবে নহয়
তেওঁ লগতে কয় যে চিনেমা আন উদ্যোগৰ দৰে “বৃহৎ অৰ্থনৈতিক লাভ”ৰ বাবে নিৰ্মাণ কৰা নহয় আৰু সেইবাবেই অভিনেতাক পূজা কৰা হয়। তেওঁ লিখিছে, “আৰম্ভণিতে এই শিল্পই মন্দিৰত ফুলি উঠিছিল আৰু সাহিত্য/থিয়েটাৰ আৰু শেষত থিয়েটাৰলৈ বিয়পি পৰিছিল। ই এটা উদ্যোগ কিন্তু আন কোটি/ট্ৰিলিয়ন ডলাৰৰ ব্যৱসায়ৰ দৰে ডাঙৰ অৰ্থনৈতিক লাভৰ বাবে নিৰ্মাণ কৰা হোৱা নাই, গতিকে শিল্প/শিল্পীসকলক পূজা কৰা হয় আৰু উদ্যোগপতি বা কোটিপতি নহয়।

তেওঁ আৰু কয়, “শিল্পীসকলে জাতিটোৰ বহু শিল্প আৰু সংস্কৃতি প্ৰদূষিত কৰাত লিপ্ত হ’লেও তেওঁলোকে নিৰ্লজ্জভাৱে নহয়, বিবেচনাপূৰ্ণভাৱে কৰা উচিত…”

বক্স অফিচ হিটৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে কংগনা

ঘৰুৱা বক্স অফিচত ৯২ কোটি টকা উপাৰ্জন কৰা ২০১৯ চনৰ ছবি ‘মণিকৰ্ণিকা: দ্য কুইন অৱ ঝান্সী’ৰ পিছতো কংগনাই ব্যৱসায়িকভাৱে বৃহৎ সফলতা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই। তেতিয়াৰ পৰাই ‘পাংগা’, ‘থালাইভি’ আৰু ‘ঢাকদ’ ছবিত অভিনয় কৰিছিল যদিও কোনোটোৱেই বক্স অফিচত হিট হোৱা বুলি প্ৰমাণিত নহ’ল। যোৱা বছৰৰ পৰা কংগনাই তেওঁৰ প্ৰথম একক পৰিচালক উদ্যোগ ‘ইমাৰ্জেন্সি’ৰ কাম আৰম্ভ কৰিছে। শেহতীয়াকৈ তেওঁ ছবিখন নিৰ্মাণৰ বাবে নিজৰ সম্পত্তি বন্ধকত ৰখাৰ কথা প্ৰকাশ কৰিছে। ছবিখনত তেওঁ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইন্দিৰা গান্ধীৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে।

Leave A Reply