Breaking

ৰঙিয়া ত ১২, ১৩ আৰু ১৪ মাৰ্চত ১৬ সঙখ্যক ছিনিয়ৰ আন্ত জিলা খো-খো প্ৰতিযোগিতা

0 2,005

অসম খো খো সন্হা ৰ১৬সঙখ্যক ছিনিয়ৰ আন্ত জিলা খো-খো প্ৰতিযোগিতা খন উত্তৰ কামৰূপ খো খো সন্হা ৰ উদ্যোগত অহা ১২, ১৩ আৰু ১৪মাৰ্চ তাৰিখত ৰঙিয়া উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয় খেল পথাৰ ত অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব বুলি অভ্যৰ্থনা সমিতিৰ সভাপতি ভৱেশ কলিতা আৰু সাধাৰণ সম্পাদক জয়ন্ত ভট্টাচাৰ্য্য ই জানিব দিছে।খো খো সন্হা ৰ সভাপতি আব্দুল মজিদ আৰু সাধাৰণ সম্পাদক সন্জয় কুমাৰ দাসে জনোৱা মতে ১২মাৰ্চ তাৰিখে আবেলি ৫ বজাত খেলুৱৈ শিৱিৰ মুকলি কৰিব বিশিষ্ট সমাজ কৰ্মী ধনেশ্ৱৰ কলিতাই।১৩মাৰ্চ তাৰিখে ৰাতিপুৱা ৯বজাত সন্হা ৰ পতাকা উত্তোলনৰ পিছত ১০বজাত খেল উদ্বোধন কৰিব অভ্যৰ্থনা সমিতিৰ সভাপতি ভৱেশ কলিতা ই। মুখ্য অতিথি হিচাপে উপস্থিত থাকিব সাঙসদ দিলীপ শইকীয়া আৰু,অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰ জ্যোতি মহন্তই। অতিথি হিচাপে উপস্থিত থাকিব কামৰূপ জিলাৰ উপায়ুক্ত কাৰ্তিক কে এন আৰু মহকুমাধিপতি স্ৱপ্নীল পালে।১৪মাৰ্চ তাৰিখে সন্ধিয়া ৬ বজাত বঁটা বিতৰণ অনুষ্ঠানত ভাগ ল’ব ক্ৰীড়া আৰু যুৱ কল্য়াণ বিভাগৰ সঞ্চালক ধৰ্মকান্ত মিলি,অসম খো খো সন্হা ৰ সভাপতি ৰাজীৱ প্ৰকাশ বৰুৱা আৰু কামৰূপ জিলাৰ আৰক্ষী অধীক্ষক হিতেশ চন্দ্ৰ ৰায়ে। উক্ত অনুষ্ঠানত অসমৰ বিভিন্ন ঠাইৰপৰা প্ৰায় চাৰিশ ৰো অধিক সংখ্যক খেলুৱৈ অঙশ গ্ৰহণ কৰিব বুলি জানিব পৰা গৈছে। ইতিমধ্যে অভ্যৰ্থনা সমিতিয়ে অতিথি খেলুৱৈ সকলক আদৰিবলৈ সকলো সাজু কৰি তুলিছে।