২ বিমানৰ মুখামুখি সংঘৰ্ষত নিহত ৭

0 1,120

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক : এংকৰবেজত শুকুৰবাৰে মাজ আকাশত মুখামুখি দুখন বিমান সংঘৰ্ষ হোৱাত সকলো যাত্ৰীৰ মৃত্যু হয়৷ তাৰে এখন বিমান চলোৱা ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ অধিবক্তাসহ সাতজন লোকৰ মৃত্যু হয়৷ আলাস্কাৰ কৰ্মকৰ্তাই এই কথা জনাইছে৷ পেনিনছুলাৰ কেনাই মহানগৰৰ ছোলড’টনৰ ওচৰত হোৱা দুৰ্ঘটনাত কোনো লোকৰ প্ৰাণ ৰক্ষা নহ’ল৷ আলাস্কাৰ ষ্টেট ট্ৰুপে এক লিখিত বিবৃতিত এই কথা প্ৰকাশ কৰিছে৷ ইয়াৰে এখন বিমানত আছিল ৰাজ্যিক প্ৰতিনিধি গেৰী নপ্প৷ আনখন বিমানত দক্ষিণ কাৰোলিনাৰৰ পৰা অহা চাৰিগৰাকী পৰ্যটকৰ লগতে কেনছাছৰ এজন গাইড আৰু ছোলড’টনৰ এজন পাইলট আছিল৷ দুৰ্ঘটনাটোত এই সকলো লোকৰ মৃত্যু হয়৷ বিমান দুখনত সাতজন লোক আছিল৷ ইয়াৰে এজন চিকিৎসালয়লৈ নিয়া অৱস্থাত মৃত্যু হয়৷ আনহাতে দুৰ্ঘটনাত পতিত বিমানৰ ধ্বংসাৱশেষ ৰাষ্ট্ৰীয় পথৰ ওপৰত পৰে৷ ফলত সুৰক্ষাজনিত কাৰণত কিছু সময়ৰ বাবে পথটো বন্ধ কৰা হয়৷ ফেডাৰেল এভিয়েছন প্ৰশাসনি এখন বিমান ডি হাভিল্লায়েণ্ড ডিএইচ-২ বুলি চিনাক্ত কৰে৷ এফএএ আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় পৰিবহণ সুৰক্ষা ব’ৰ্ডে এই সংঘৰ্ষৰ তদন্ত কৰিছে৷ দুৰ্ঘটনাত নিহত নপ্প (৬৭) ৰিপাব্লিকান আৰু ষ্টেট হাউচৰ দ্বিপাক্ষিক সংখ্যাগৰিষ্ঠ আছিল৷ তেওঁৰ মৃত্যুত সহকৰ্মীসহ বহু লোকে গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছে৷