Breaking

যাত্ৰীৰ সুবিধাৰ বাবে ১ জুনৰ পৰা ২০০খন যাত্ৰীবাহী ৰে’ল চলাচল : বিয়লি ৪ বজালৈকে ২.৩৭ লাখৰো অধিক টিকট বুকিং

0 21

অনলাইন বাৰ্তা

যাত্ৰীৰ সুবিধাৰ বাবে ১ জুনৰ পৰা ২০০খন যাত্ৰীবাহী ৰে’ল চলোৱাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে ভাৰতীয় ৰে’লৱেই৷ এই ৰে’লবোৰৰ বাবে আজি দিনৰ ১০ বজাত বুকিং আৰম্ভ হয় আৰু প্ৰায় ১ ঘণ্টাৰ ভিতৰত প্ৰায় ডেৰ লাখ টিকট বুকিং হয়। আনহাতে বিয়লি ৪ বজালৈকে ২.৩৭ লাখৰো অধিক টিকট বুকিং হয়৷ উল্লেখ্য যে ৰে’ল বিভাগে এচি বিশেষ ৰে’ল আৰু শ্ৰমিক বিশেষ ৰে’লৰ উপৰি এই ২০০খন ৰে’ল চলোৱাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। এই ৰে’লবোৰত সাধাৰণ শ্ৰেণীৰ বাবেও টিকট বুকিং কৰিব পাৰি। আনহাতে টিকট নিশ্চিত নহ’লে এই ৰে’লসমূহত যাত্ৰা কৰাৰ অনুমতি প্ৰদান কৰা নহয়৷ ৰে’ল বিভাগৰ তথ্য অনুসৰি ১ জুনৰ পৰা চলিবলগীয়া ৭৩খন ৰে’লৰ বাবে যাত্ৰীসকলে প্ৰায় এঘণ্টাত ১,৪৯,০২৫ টিকট বুকিং কৰিছে। ইয়াৰ অধীনত ২,৯০,৫১০জন লোকৰ টিকট বুকিং হৈছে। আনহাতে বিয়লি ৪ বজা পৰ্যন্ত ৫৫১৭২৪ জন যাত্ৰীৰ বাবে ২৩৭৭৫১ টিকট বুক হৈছে৷ ইপিনে, মন্ত্ৰী পীয়ুষ গোয়েলে কয় যে ১ জুনৰ পৰা চলিবলগীয়া ৰে’লবোৰৰ বাবে মাত্ৰ আঢ়ৈ ঘণ্টাত ছেকেণ্ড ক্লাছ যাত্ৰীবাহী ৰে’লৰ বাবে ৪ লাখতকৈ অধিক টিকটৰ বুকিং হৈছে। তেওঁ কয় যে টিকটৰ বুকিং দেখি অনুমান হৈছে যে অধিক সংখ্যক লোকে ঘৰলৈ যাব বিচাৰি আছে। লগতে বহু লোক নিজৰ কৰ্মক্ষেত্ৰলৈ যাবলৈ বিচাৰিছে। ইয়াৰ লগতে মন্ত্ৰীজনে কয় যে আগন্তুক দিনত ৰে’লৰ সংখ্যা বৃদ্ধি কৰিব। ৰে’লৱেৰ ৱেবছাইট আৰু এপৰ উপৰি এই ২০০খন ৰে’লৰ বাবে ১.৭ লাখ ছাৰ্ভিছ চেণ্টাৰৰ পৰাও বুকিং কৰিব পাৰিব।