কলিয়াবৰত স্বাস্থ‍্য বিভাগৰ হেমাহি, কভিড-১৯ সংক্ৰমিত ৪ ।

0 918

কলিয়াবৰ : ২৫ জুনত কভিড-১৯ সংক্ৰমিত ধুতিৰাম মুণ্ডাই সংক্ৰমণৰ বাবে স্বাস্থ‍্য বিভাগৰ বৰমূৰীয়াৰে আলোচনাৰ অন্তত জখলাবন্ধা চিকিৎসালয়ত জখলাবন্ধা চিকিৎসালয় দুদিনৰ বাবে বন্ধৰ নিৰ্দেশ দিছিল উৰ্দ্ধতন কৰ্তৃপক্ষই। কিন্তু চিকিৎসক-কৰ্মচাৰীৰ স্বাৱ পৰীক্ষাৰ ফলাফল নহাকৈয়ে দুদিনৰ পিচতেই চিকিৎসা সেৱা মুকলি কৰি দিয়াতো এতিয়া বিপজ্জনকৰূপে ধৰা দিছে কলিয়াবৰত। যোৱা বুধবাৰে স্বাৱ পৰীক্ষাৰ ফলাফলত দুগৰাকী নাৰ্চৰ লগতে আন দুগৰাকী সংক্ৰমিত হোৱা বুলি প্ৰমাণিত হোৱাত কলিয়াবৰত একপ্ৰকাৰ চাঞ্চল‍্যৰ সৃষ্টি হৈছে। ইয়াৰে এগৰাকী জখলাবন্ধা চিকিৎসালয়ত কৰ্মৰত নাৰ্চৰ পুত্ৰ। ইতিমধ‍্যে বুধবাৰৰ নিশাই চাৰিওজনকে নগাঁও কভিড চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰিছে। স্বাস্থ‍্য বিভাগৰ হেমাহিৰ ফলত এই সংক্ৰমণে কলিয়াবৰত ভয়বহ ৰূপ লোৱাৰ সম্ভাৱনাই দেখা দিছে। কিয়নো, চিকিৎসা কৰ্মী দুগৰাকীয়ে যোৱা সময়ছোৱাত চিকিৎসালয়খনত চিকিৎসা সেৱা আগবঢ়াইছিল। সংক্ৰমিত নাৰ্ছ দুগৰাকী নুমলী কলিতা আৰু অপৰা দাস। নুমলী কলিতাৰ পুত্ৰ প্ৰাঞ্জল মহন্তও আক্ৰান্ত। আনগৰাকী আক্ৰান্ত শিলঘাটস্থিত কলিয়াবৰ চাহ বাগিচাৰ জিমি কুৰ্মী। স্বাস্থ‍্য বিভাগৰ এই হেমাহিৰ বাবে সমগ্ৰ কলিয়াবৰবাসী এতিয়া কভিড-১৯ সংক্ৰমণৰ শংকাত।