Breaking

এটা ফ্ৰেমত ছুপাৰষ্টাৰৰ এটা গোট… আপুনি শচীনে শ্বেয়াৰ কৰা এই ছবিখন দেখিছেনে?

0 47

ভাৰতৰ কিংবদন্তি তাৰকা ক্ৰিকেটাৰ শচীন টেণ্ডুলকাৰ সম্প্ৰতি ব্যস্ত ৰোড ছেফটি ৱৰ্ল্ড ছিৰিজ খেলত। এই প্ৰতিযোগিতাত দেশ-বিদেশৰ বহু প্ৰাক্তন তাৰকা ক্ৰিকেটাৰে অংশগ্ৰহণ কৰিছে। এইবাৰ কানপুৰ, ইন্দোৰ, ডেৰাডুন আৰু ৰায়পুৰ চাৰিখন চহৰত অনুষ্ঠিত হৈছে ৰোড ছেফটি ৱৰ্ল্ড ছিৰিজ। ১০ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা কানপুৰত আৰম্ভ হৈছিল প্ৰতিযোগিতাখন। ক্ৰিকেট প্ৰেমীসকলে আকৌ এবাৰ নিজৰ প্ৰিয় প্ৰাক্তন তাৰকাসকলে একেলগে খেলা চোৱাৰ সুযোগ পাইছে। ইফালে ছ’চিয়েল মিডিয়াত দুখন ছবি পোষ্ট কৰিছে শচীনে। ছবিবোৰ চোৱাৰ পিছত সকলোৱে কয়, এইবোৰ বহুমূলীয়া ছবি।

কেৱল ছবি পোষ্ট কৰাত ক্ষান্ত নাথাকিল শচীনে। বৰঞ্চ তেওঁ চঞ্চলভাৱে সকলোকে সুধিলে, “এই ছবিবোৰত আপুনি কিমান আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ৰাণ আৰু উইকেট ক’ব পাৰে?”

শচীনে নিজৰ ছ’চিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰা ছবিখনত যুৱৰাজ সিঙক বিমানখনত কাষতে বহি থকা দেখা গৈছে। শচীন-যুৱৰাজৰ কাষতে শাৰীত বহি আছিল শ্বেন ৱাটছন। তেওঁলোকৰ কাষতে শাৰী পাতি আছিল ব্ৰেট লী। ছবিখনত লি-ৱাটছনৰ বাহিৰেও কেইবাজনো প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ আছে। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটত শচীন টেণ্ডুলকাৰৰ নামৰ কাষতে আছে ৩৪ হাজাৰ ৩৫৭ ৰান। ব্ৰেট লীৰ মুঠ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় উইকেটৰ সংখ্যা হৈছে ৭১৮টা। ফলত ছবিখনৰ সকলো খেলুৱৈক বিচাৰি উলিওৱা আৰু তেওঁলোকৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ৰাণ আৰু উইকেট বিচাৰি উলিওৱাটো এটা কঠিন কাম।

মন কৰিবলগীয়া যে, এই ছবিখন চাই এনে লাগে যেন শচীনকে ধৰি কেইবাজনো প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰে ৰোড ছেফটি ৱৰ্ল্ড ছিৰিজৰ বাবে এটা স্থানৰ পৰা আন এটা স্থানলৈ গৈ আছে।

Leave A Reply